Wsparcie

Open search

Telewizor Samsung UE40H6700 i nie tylko.

First Poster

Witam. Co prawda ten problem mnie nie dotyczy, choć inny dotyczy, ale zacznęod niego. Jak to jest, że po oddaniu do serwisu telewizora, nadal jest uszkodzony, nadal są wady, pixele są złe, nadal są białe kropki, matryca jest wadliwa? Polegało to na tym, że serwis został narzucony przez Samsung znajomemu, choć prosił o inną. Serwisem tym była firma Orion z Płocka, która przyjechała do znajomego. Bad pixele, telewizor z ekranem z białymi kropkami, plamami został zabrany i oddany w tym samym lub jeszcze gorszym stanie, a firma jeszcze raz nie chciała naprawiać i Orion i Samsung mówili, że jest wszystko ok z ich strony, a faktycznie inaczej jest. Proszę o pomoc iinterwencjęw tej sprawie. Tak nie powinno być i negatywnie wpływa na firmę.

3 ODPOW. 3
Navigator
Hej @maciejsung92

Jeżeli masz zastrzeżenia do działania sprzętu po wizycie techników, warto skontaktować się z infolinią, w celu zgłoszenia danej sytuacji. Kontakt jest możliwy pod numerem telefonu: 22 607 93 33. Ewentualnie napisz wiadomość bezpośrednio do Centrum Obsługi Klienta, korzystając z formularza kontaktowego:

http://www.samsung.com/pl/support/erms1/

Natomiast jeśli chodzi o sam wybór serwisu, z tego co mi wiadomo, jest on dokonywany automatycznie, na podstawie miejsca zamieszkania i tutaj nie ma możliwości zmiany. Jeżeli chciałbyś skorzystać z usług zupełnie innego serwisu, zawsze istnieje możliwość samodzielnego dostarczenia sprzętu do innego Centrum Serwisowego.
First Poster

Odpowiedź nie byłą do końca satysfakcjonująca, choc nie dotyczyło mnie, tylko kolegi, ale próbował, podejmował wyjaśnić sytuację, ale nic z tego, nic to nie dało.

Pathfinder
Hej @Maciejsung92

Co konkretnie napisał serwis? Jaką podają przyczynę niepodjęcia kolejnej naprawy?
Tak jak napisła wcześniej DamianT zawsze jest możliwośc samodzielnego dostarczenia sprzętu do innego niż regionalny serwisu.
Autorzy z największą liczbą like