Wsparcie

Open search

Telewizor QLED SAMSUNG QE65Q60RAT vs Nintendo Switch v 2 ( 2019r)

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam .
Mam taki problem , po podłączeniu Switcha do stacji dokującej która jest podpięta do telewizora przez HDMI telewizor wykrywa konsole ( jest znak Nintendo Switch na panelu )  . Jednak nie można grać na konsoli ponieważ obraz na monitorze "wariuje" Wyskakuje błąd " Tryb gry włączony " a zaraz po nim " Tryb gry wyłączony" i tak na zmiane . Obraz mruga dalsza rozgrywka jest niemożliwa. Próbowałem wyłaczyć całkowicie Tryb gry ale problem nie ustąpił . Próbowałem różnych ustawień ale bezskutecznie. Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać? 
Ustawnienia fabryczne przywracałem na konsoli jak i na TV. 
Konsola i TV zaktualizowana do najnowszej na dzień ( 27.10.2019)
Przewód HDMI zmieniany na inny też nie pomogło . Dodam że sprawdzałem konsole na innym tv ( phillips , sony ) i problemu nie było więc konsola jest sprawna
Pani na infolini z Samsunga powiedziała mi że konsola prawdomopodnie nie jest kompatybilna z telweizorem. Ja myślę że to jest niemożliwe i szukam rozwiązania . 
Konsole zwróciłem do sklepu korzystając z okazji że mogłem lecz jeżeli pojawi się rozwiązanie tego problemu chciałbym ją spowrotem kupić. 
Dzięki za odpowiedz ! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Highlighted
Legend

@Ziolek375  Czy w TV masz taki firmware wer 1318 ?


bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Highlighted
Legend

@Ziolek375  Czy w TV masz taki firmware wer 1318 ?


bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Apprentice

Aktualnie nie mam dostępu do TV jestem poza domem. Jednak sprawdzam na Smart Things w informacjach na TV :  Wersja oprogramowania urządzenia TV 9 T-MSMDEUC-1315.4) Wersja kontrolera ( 2.BR08.1023)

Legend

To masz, stary firmware https://www.samsung.com/pl/support/model/QE65Q60RATXXH/ możesz zaktualizować przez USB.


bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Apprentice

Jaka jest szansa że gdy zrobie aktualizację o której piszesz połaczenie switch - TV będzie bezproblemowe ? 

Legend

Z konsolami jak Xbox czy PS4/PRO nie ma żadnego problemu na firmware wer 1315.4, czy 1518.0. 


bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
First Poster

Witam. Czy znalazł Pan rozwiązanie problemu z Nintendo.  U mnie jest ten sam problem. Konsola wariuje po podłączeniu do nowego telewizora.  Na starym wszytko ok. 

Apprentice

W tej chwili wgrałem nowe oprogramowanie które kolega   polecił .  Wersja 1318. Konsole jutro będe mieć od kolegi to wypróbuje i napisze czy pomogło .

First Poster

WITAM. Poczytałem trochę i chyba komuś udało się to naprawić podłączajac hdmi swith A nie bezpośrednio tv-konsola. Jutro będę próbował tego sposobu. Dam znać jak ogarnę temat.  Wydaje mi się że samsung musi to naprawić bo w moim starym siedmioletnim tv działa be zarzutów 

Apprentice

Wczoraj wgrałem nowy firmware wer 1318 do tv. Dziś pożyczyłem się konsoli Switch od kolegi i wszystko działa jak powinno. TV wynalazł Switcha odrazu i obraz bezpośrednio przełączył się na "Tryb gry włączony". Sprawdziłem na grach : Super mario kart 8 , Pokemon pikachu i fallout shelter. 
Pomoc od użytkownika " vdsl" była bardzo pomocna . Aktualizacja manualna TV rozwiązała problem. 

Autorzy z największą liczbą like