Wsparcie

Open search

Telewizor Q7 a parowanie dekodera po jego wyłączeniu.

First Poster

Witam. Posiadam telewizor QE55Q7FNA i dekoder nc+ wifi premiumbox +. Dekoder podłączony jest pod moduł one connect i przechodzę cały proces konfiguracji pilota uniwersalnego ( dekoder nc+ włączyłam przyciskiem lub pilotem):

1. Wybieram źródła i hdmi 1 po czym konfiguracji pilota uniwersalnego.

1a. Próbowałam też źródła i na koniec po prawej przeszłam do konfiguracji uniwersalnego pilota.

2.  Konfiguracji uniwersalnego pilota - uruchom

3. Wybierz typ urządzenia - dekoder satelitarny lub kablowy

4. Podłączenie bezpośrednio pod TV czyli moduł one connect

5. Wpisz kod pocztowy - Polska mi sie nie wyświetla, bo mieszkam poza polską

6. Wybierz dostawcę usługi ( muszę wyszukać dostawcy bo się nic nie wyświetla). Wybieram NC+

7. Wyierz źródła sygnału TV - HDMI 1

8. Test zmiany kanału, góra/dół przechodzi.

Rano wstaję włączam tv i dekoder NC+ i wszystko muszę ustawiać ponownie.

Hdmi mam nieznany, ikonka nc+ znikła i nie mogę przełączać kanałow pilotem smart i standardowym od TV ( działa tylko polit dekodera NC+, ale muszę otworzyć szafkę gdzie mam dekoder i moduł one connect. Przechodzę cały etap ponownie i działą jak powinno i tak w kółko.....

Macie jakieś pomysły ?

15 ODPOW. 15
Superuser II
Superuser II

Przywróć telewizor do ustawień fabrycznych, odłącz na 10 minut od prądu i spróbuj ponownie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Tak robiłam, ale problem się powtarza.

Legend

@ewe-linkaCzy masz już najnowszy firmware w TV wer 1153 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Mam tak samo ale z komputerem. za kazdym razem musze  ustawiac po uruchomieniu nie widzi pc. kontaktowalem sie z serwisem to dostalem odp. ze pc niekompatybilny ale wczesniej przez 6 lat na innym tv takze samsung dziala bez zarzutu. instalowalem najnowsze oprogramowanie ze stycznia.

Legend

@Mariusz__35Kiedyś pomagała edycja wejść czyli nadanie nazwy więcej znaduje się na stronie 35

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Alez oczywiście że tak robiłem. Fakt posiadam kartę z wyjściem dvi ale mam przejściówkę. Jeżeli mam przejściówkę zamiast całego kabla dvi/hdmi to to może być przyczyną ? Czy ktos to moze przetestować  ?

Legend

@Mariusz__35A co robisz żeby mieć ponownie obraz na TV z PC ?

First Poster

Moze od poczatku.

Mam podpięty ps4 i pc. 

Po resecie, poczekaniu 10 min. ,aktualizacji włączam tv. Przechodzę proces wykrywania. Ps 4 wykrywa zapisuje. Pc nie wykrywa edytuje ręcznie jako pc czy blue ray nie ma znaczenia. Wyłączam tv. Wyłączam pc. Wylaczam ps4. Po włączeniu tv pamięta ps4 ale kiedy uruchamiam pc nastepuje ponowne wykrywanie urzadzenia i tamto zapamietane urządzenie jako pc znika. I tak w kółko . Dodam jeszcze że kupiłem nowy hdmi 2.0 Ethernet.

Legend

@Mariusz__35Ja bym zadzwonił na infolinie Samsunga i poprosił żeby przyjechał serwis i sprawdził to na miejscu.

Autorzy z największą liczbą like