Wsparcie

Open search

TV UE55NU7102K jak sterować za pomocą smartfona

Superuser II
Superuser II
Obawiam się, że jak chińczyk sam nic nie wymyśli i nie pozwoli na taką "zabawę" to może być ciężko. :(

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Hmm no być może, mam nadzieję że wpadnę na jakąś działająca z nim apkę. A tak w ogóle to tylko przez WiFi czy mam jeszcze coś takiego jak Wi-Fi direct i to z którym się łączyć na smartfonie? 

GrandMaster

@pablo81Zobacz do czego jest Wi-Fi direct może taka apka po wifi

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

No to wifi direct to taki streaming tak?

Expert

Cześć @pablo81

Dla sterownia telewizorem UE55NU7102K należy skorzystać z aplikacji SmartThings.

https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/

Aplikacja dostępna jest dla platform

Capture.JPG

Telefon i telewizor powinny być w tej samej sieci WiFi. Po uruchomieniu aplikacji na telefonie powinna pojawić się lista dostępnych urządzeń, z którymi będzie można się połączyć. Należy wybrać telewizor i zatwierdzić .
Po poprawnym połączeniu będzie dostępna funkcja sterowania tv.

* Każde urządzenie musi być połączone z siecią Wi-Fi lub inną siecią bezprzewodową.
* W celu współdziałania za pośrednictwem SmartThings wszystkie urządzenia powinny być zarejestrowane za pomocą tego samego konta Samsung Account.
* Dostępne technologie, funkcje i cechy mogą różnić się w zależności od kraju, operatora, środowiska sieci lub produktu i mogą zmieniać się bez powiadomienia.
* Szukaj logo „Works with SmartThings” na produkcie lub jego opakowaniu.
* Zdjęcia i interfejs użytkownika symulowane w celach ilustracyjnych.
* Funkcja „Bixby” jest dostępna jedynie w przypadku niektórych języków i ich akcentów/dialektów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Highlighted
Navigator

Cześć,

Tak, aplikacji jest trochę, musisz po prostu próbować. Sprawdź, czy zadziała apka "Samsung WiFi Remote". U mnie działa na Huawei P8 lite

GrandMaster

Szkoda że w aplikacji SmartThings nie ma mojego TV wersji "JU"

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Staszek M.  w tej aplikacji Smart things dość długo mi wyszukuje urządzenie gdy wybieram Tv i na koniec nie znjaduje go ... W jaki sposób mam się połączyć z telewizorem?

Apprentice

"Samsung WiFi Remote" też problem z połączeniem , nie może się połączyć z tv

Apprentice

Ok panowie dzięki udało sie połączyć i to "Smart Things" chociaż wcześniej były z tym problemy.  Jeszcze takie pytanie  czy w youtube nie działa klawiatura? A i czy można jakoś zmienić czułość sterowania kursorem myszki w przeglądarce internetowej?

Autorzy z największą liczbą like