Wsparcie

Open search

Sztuczna inteligencja w praktyce - prezentacja QLED 8K

MonikaK Moderator
Moderator

s-500-50.jpgs-500-500.jpg

Czy urządzenie może zachowywać się inteligentnie w sposób jednakowy jak człowiek?

Czy istnieje pojęcie "inteligencja maszyn"?

Czy to oznacza, że taka maszyna może posiadać umysł i świadomość?

To pytania czysto filozoficzne. Mnie natomiast interesuje praktyczny aspekt działki, którą potocznie nazywamy sztuczną inteligencją. To zastosowanie znalazł i zaprezentował w dniu wczorajszym Samsung w przedstawiając nowy telewizor QLED 8K.

W jakim celu mamy sztuczną inteligencję w telewizorze? 

Otóż technologia uczenia maszynowego w nowym 8K porównuje wersje tych samych materiałów wideo w niskiej oraz wysokiej rozdzielczości i uczy się różnic między nimi. Tworzy tym samym ogromną bazę danych, które dalej analizuje i odnajduje korelacje. Na bazie tych danych jest w stanie dobrać optymalne filtry, które korygują błędy zarówno poziomu jasności, czerni czy proporcji. W efekcie wideo w niższej jakości przekształcane jest na materiał, którego rozdzielczość jest bliska 8K. Dla mnie brzmi kusząco

Samsung, jako prekursor tej technologii, podkreśla najważniejsze zastosowania AI:

- przy tworzeniu detali oraz krawędzi - wyostrzenie szczegółów oraz poprawa kształtów zarówno postaci jak i tekstu czy obiektów. Czyli: bardziej czytelne napisy, widoczny cień księżyca czy też zmarszczka na twarzy ulubionego aktora

- wyeliminowanie szumów statycznych, które najczęściej powstają podczas kompresji lub dekompresji plików (np. skaczące punkty, kwadratowe piksele).

Dodając do tego przekątną ekranu: 65 lub 75 cali, mamy do czynienia z pedartą wrażeń wizualnych, niezależnie od jakości oglądanych treści. Całość dopieśćmy designem i tym, że przedsprzadaż ruszyła dziś. Chciałabym mieć taki sprzęt w domu, a Wy?

6 ODPOW. 6
Legend

Jeśli chodzi o Sztuczną inteligencje AI Samsung będzie oparta na ekosystem Bixby.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

MonikaK Moderator
Moderator

Telewizor Samsung Q900R w plebiscycie Tech Awards 2018 zdobył miano najlepszego urządzenia roku w kategorii TV i audio!! Uzasadnienie, z którym zgadzam się w 100%: wyprzedził swoją epokę i wytycza nowe ścieżki rozwoju 8K w branży telewizorów

Legend

Coś na temat tego QLED 8K

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Legend

Jestem ciekawy czy nowe modele na 2019 rok będą miały Google Assistant.

RadekK Moderator
Moderator

Hej @vdsl2,

Mam taką nadzieję, funkcja wchodzi wielkimi krokami do Polski więc szkoda, jeśli nie będzie zaimplementowana. Na funkcje Google Assistant czekasz najbardziej?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Legend

Fajne info na tej stronie https://news.samsung.com/pl/ise-2019-samsung-prezentuje-nowa-generacje-urzadzen-digital-signage-8k

Autorzy z największą liczbą like