Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie kanałow

(Temat utworzony: 16-01-2017 12:23 PM)
23918 Wyświetlenia
Marcin82
Student
Opcje

Witam. Posiadam tv ue49k5600aw i mam w nim wpietu modul ci+ upc i potrzebuje poukladac programy cyfrowe według wlasnej listy ale sie nieda a jak dam na analog jest i sie da. Upc nieblokuje tego na cyfrowych bo mam na dwuch innych tv tez samsunga i moglem posortowac. Prubowałem tez skopiowac liste kanałow na usb by otworzyc ja na komputerze i posortowac ale wszystkie programy otwieraja pliki z rozszerzeniem scm a w tym modelu mam typ pliku "plik" nawet po dopisaniu scm niechca programy go otworzy. Ma ktos moze jakis pomysl jak sie uporac z tym probleme . pzdr

0 Like
20 Odpowiedzi
Rozwiązanie
MichałL
Pathfinder
Opcje

Hej @Marcin82

 

Aby móc wykonać sortowanie kanałów cyfrowych korzystając z telewizji UPC, to zamiast profilu UPC należy wybrać profil Pozostałe w Menu>Nadawanie>Automatyczne Strojenie> Wybieramy antenę kablową i operator Pozostałe i tryb wyszukiwania Pełny. Na profilu UPC nie ma możliwości sortowania kanałów cyfrowych i tak jest we wszystkich TV Samsung, które mają profil UPC.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
grooz1000
First Poster
Opcje

Witam wszystkich. W moim przypadku sprawa rozbija się o nie działający PIP i brak polskich znaków (krzaki). Znalazłem połowiczne rozwiązanie i aby mieć polskie litery i działający PIP to muszę wyszukać kanały z podaniem operatora UPC i jego ID ale wtedy nie mogę zmieniać kolejności programów. Jak podaję operator Pozostałe to dalej mam krzaki i brak PIP ale mogę dowolnie ustawiać kanały. Wiem,że jest sposób z eksportem listy kanałów na usb i obróbką np chan sort tylko ,że nie mogę wyeksportować listy kanałów. Opcja się w ogóle nie wyświetla. Nie wiem czy to UPC coś pod blokowało bo jak wyszukuje kanały w innych kombinacjach to wtedy mam możliwość eksportu. Dodatkowo wyeksportowany plik jest zip (4 pliki) i nie wiadomo czym to obrobić. Chan Sort tego nie czyta. Mam model samsunga z 2017 ue32m5672au . Może ma ktoś pomysł jak z tego wybrnąć. Najlepiej jakby ktoś mógł wyeksportować mi plik zip w wersji UPC dla śląska z działającym PIP i polskimi literami. Może w innych telewizorach jest taka możliwość.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zapoznaj się dokładnie z ChanSort'em, ten program obsługuje wszystkie formaty list kanałów, nawet tez zipowane. Już to przerabialiśmy na forum.
A kontaktowałeś się w tej sprawie ze swoim dostawcą telewizji? Telewizor posiada aktualną wersję oprogramowania?
Porównaj tę w tv z tą na stronie: http://www.samsung.com/pl/support/model/UE32M5672AUXXH#downloads - jeżeli masz starszą a tv nie widzi nowszej, wykonaj ręczną aktualizację. Instrukcję aktualizacji znajdziesz w instrukcji obsługi tv oraz w pdf-ie na stronie z oprogramowaniem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
grooz1000
First Poster
Opcje

Jeśli chodzi o ChanSort to faktycznie pobrałem inną wersję i czyta zipa. Co do TV to soft jest aktualny i on raczej nie ma wpływu na to,że nie można wyeksportować kanałów albo właśnie ma bo w starszych wersjach nie ma z tym problemu. Zastanawia mnie tylko kto to zablokował Samsung czy UPC? 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Podejrzewam, ze dostawca, który chce aby kanały były w konkretnej kolejności. Miejsca na tej liście, to być może jak pozycjonowanie w wyszukiwarce. :winking-face: :face-with-tears-of-joy:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Witold773
First Poster
Opcje

Dzięki kolego nareście uporałem się z tym sortowaniem.

0 Like
chomik82
Apprentice
Opcje

A udało sie Wam wyeliminować te krzaczki czyli brak polskich liter? 

mam ten sam problem tzn. zmieniam profil z UPC na pozostałe da sie sortować ale są te krzaczki. 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @chomik82,

 

Przeskanuj jeszcze raz kanały i sprawdź wersję oprogramowania tv. 

 

 

 

0 Like
chomik82
Apprentice
Opcje

Robiłem i nie pomogło. Dodam że brak polskich znaków polawia się tylko jak zmienię w konfiguracji wyszukiwaniu z modułu UPC na pozostałe. Tak jakby coś było nie tak z EPG. 

 

Sprawdzalem aktualizację i twierdzi że jest aktualne. 

0 Like