Wsparcie

Open search

Smart View - telefon nie widzi TV

Explorer

Witam,

jak w temacie. Wczoraj zakupiłem TV Samsung UE55NU7092 i zacząłem odkrywać funkcje Smart. Jedną z nich jest SmartView, więc szybko pobrałem aplikację na telefon (posiadam Samsung Galaxy J3 z 2016). Telewizor i telefon są połączone bezprzewodowo z tą samą siecią. Gdy wcisnąłem na telefonie "szukaj" niestety nie odnalazło mojego TV :/

Przejżałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania.

33 ODPOW. 33
Superuser II
Superuser II

@C13ply A spróbuj zastąpiś aplikację Smart View aplikacją Smart Things.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer
@Szewcu72 na mój model telefonu nie można pobrać aplikacji Smart Things (za stary model)
Czytałem coś o Wi-fi Direct, udało mi sie sparować TV z telefonem, ale aplikacja SV dalej nie widzi telefonu :/
BTW. Do czego służy WiFi Direct?
Superuser II
Superuser II

Wi-Fi Direct to usługa pozwalająca na szybka komunikację miedzy urządzeniami, np. transfer plików, z prędkością sieci wifi, ale z jej pominięciem. Działa na krótkie odległości.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Highlighted
Navigator

Cześć,

Spróbuj zainstalować na swoim telefonie Samsung WiFi Remote. Obsługa tego programu jest b. prosta. Jeszcze może zaktualizuj (jak się da) wersję androida. Tak czy inaczej powinno zadziałać. Takich programów do sterowania tv jest dużo - instalować i próbować. Powodzenia.

Navigator

Smart View nie działa w każdej konfiguracji,chciaż telefon samsung i tv samsung powinny sie sparować.

Ja mam tv samsung z tegorocznej serii i telefon OnePlus6 i SV nie działa,ale na telefonie z wersją androida 9.0.2 mam funkcję "Przesyłanie" i za jej pomocą mogę robić zrzut pulpitu i nie tlko z telefonu na telewizor

Poszukaj w menu telefonu,może masz coś podobnego

Jeśli nic nie wskórasz,a bardzo zależy Ci na tej funkcji,możesz dokupić Google Chromecast.Bardzo fajne i przydatne urzdzonko,zwłaszcza jak ktoś ma starszy model telewizora.Takie odnowione SmartTv z funkcją zrzucania ekranu telefonu na telewizor.Działa w każdej konfiguracji,a kosztuje niewiele

Apprentice

Witaj mam podobny problem smartfon vernee a tv UE55NU7102 co prawda przez smart things łączy się z tv ale tam można jedynie sterować telewizorem jak pilotem a chciałem właśnie przesyłać obraz, dźwięk z telefonu na tv i smart view też nie widzi telewizora. Co może być tego przyczyną? 

Superuser II
Superuser II

Kanfiguracja: QLED QF7 (fw 1260.6) + Galaxy S9+ (android 9.0 beta - 2ZRL5) + aplikacja Smart View (ver. 2.1.0.103) - tak wyglada w chwili obecnej jej działanie:                                                                                                                                                               SV1.png

SV2.png

SV3.png

SV4.pngW tej aplikacji też można rzutować pliki na tv.

Apprentice

Mhm ale to tylko z QLED działa czy z moim też powinno?

Superuser II
Superuser II

A tak wygląda apka Smart View uruchamiana z panelu szybkich ustawień.

Konfiguracja praktycznie bez zmian, tv + telefon ja w poście powyżej. Ten typ alikacji w wersji  6.0.26                                        6SV.png

Tak wygląda rzutowanie na tv.1SV.png

A tak wygląda zrzutowanie z tv na telefon.  2SV.png

Autorzy z największą liczbą like