Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE65NU8042 Brak zasilania konwertera i nie działające HDMI

(Temat utworzony: 16-07-2019 05:01 PM)
875 Wyświetlenia
wwns
First Poster
Opcje

Witam

 

Jak w temacie nie działa tv satelitarna brak zasilania konwertera ( zasilanie w menu jest włączone konwerter jest w porządku bo działa z tunerem satelitarnym zewnętrznym).

Hdmi wiesza się nie da się  przełączyć na inne źródło np. xbox pokazuje się obraz generowany na tym porcie  i wraca na poprzednie źródło.

Na porcie na którym jest dekoder nie ma często fonii pomaga wyłączenie tv z sieci zasilania.

Po włączeniu tv ładuje się ostanie urządzenie i nie mam możliwości zmiany na inny port hdmi, bo obsługa portów jest zależna od smart huba (ładuje się smart hub i po ukończeniu mogę zmienić port jak dla mnie wada bo hdmi powinno być nie zależne od smart hub) Myślę że powinno to działać tak włączam TV  i po uruchomieniu ja wybieram jakie źródło TV powinien wzbudzić.

No i  trzaski z tv

0 Like
8 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@wwns  Wszystko co opisałeś powinno się zgłosić na infolinie Samsung tel 22 607 93 33 lub przez email 

0 Like
wwns
First Poster
Opcje

Przepraszam ale jak piszę to mi zapisuje post.

0 Like
wwns
First Poster
Opcje

A więc tak zgłoszenie serwisowe przyjeżdża serwisant, staram się wyjaśnić że nie działa tv sat i problemy z hdmi a on na to że pewnie u nich wszystko będzie działać dzwoni za godzinę i mówi że tuner mu działa a umie nie ! co dziwne na starym hula na nowym nie wykrywa tunera, oczywiście zaproponował wymianę płyty głównej, dziwne że nawet nie starają się ustalić przyczynę takiej rzeczy. Powinni przywieść że sobą chodź by multimetr czy tester jakiś do sat albo hdmi

IMG_20190711_133012640.jpgIMG_20190711_132943969.jpg58489492269__516B0C4A-CC92-4C2F-A197-49AF53781C7A.JPGIMG_0007.JPG

0 Like
ZuzannaN
Pioneer
Opcje

@wwns, telewizor zabrany przez Autoryzowany Serwis został poddany analizie oraz podłączony do innej anteny, na której działał prawidłowo. Reansumując, telewizor działa poprawnie, a usterka nie istnieje w urządzeniu. Zalecam sprawdzenie końcówki Twojego kabla antenowego - tą srebrną końcówkę zalecamy wymieniać co jakiś czas np. rok/dwa. Pamiętaj, aby nie porównywać telewizora do telewizora, ponieważ każdy jest inny. Daj znać jakie będą wyniki po wymianie końcówki. :winking-face:

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Żaden autoryzowany serwis Samsunga nie będzie szukał przyczyny w instalacji antenowe u klienta mogą jedynie wymienić płytę główną.

0 Like
wwns
First Poster
Opcje

:face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:

o moją końcówkę się nie martwię, myślę że wina leży po stronie producenta dają kiepskiej jakości komponenty elektroniczne i tak się później dzieje. Co do serwisu to jest bardzo w porządku złego słowa nie powiem ale przez politykę firmy Samsung odnośnie serwisu to myślę że trochę maja związane ręce.

0 Like
wwns
First Poster
Opcje

nikt nie każe szukać przyczyny w instalacji klienta! tester wkręcisz na miejscu w tv i wiesz czy sprawny czy nie, to samo tyczy się hdmi proste?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@wwns  Nikt takich urządzeń nie ma w serwisie o których piszesz sam mam taką zabawkę  "HD TAB 7 Easy ROVER"

bo zajmuje się zawodowood 1991 instalacją anten SAT/DVB-T też pracowałem w serwisie Samsunga i nikt Ci wramach gwarancji nie będzie sprawdzał instalacji. 

0 Like