Wsparcie

Open search

Samsung UE65NU7172UXXH i mysz powietrzna

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witajcie,

szybkie pytanie, czy do telewizora "Samsung UE65NU7172UXXH" da się podłączyć mysz lub jakiekolwiek urządzenie "wskazujące" po USB. Próbowałem z myszką powietrzną (z podłączonym odbiornikeim pod USB) oraz ze zwykłym "gryzoniem" na kablu. Bez żadnych efektów. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach telewizora?

Z góry dzięki za pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II

@MarxDzida problem jest innego typu.

Otóż, nie wszystkie aplikacje wspierają urządzania podpięte pod USB. YT i Netflix nie wykorzystują klawiatur w kwestii wpisywania. Co do myszek, te na kablu powinny działać, ale patrz wyżej, nie z każdą aplikacją. W przypadku tych bezprzewodowych może być różnie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
5 ODPOW. 5
Legend

Tak można podłączyć każdą mysz czy klawiaturę po kablu jak zarówno przez bluetooth ale trzeba sprawdzić czy TV ma najnowszy firmware czy taki masz  wer 1152.8 ? Więcej znajdziesz w instrukcji na stronie 52

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Dzięki za szybką odpowiedź . Sprawdzę wersję oprogramowania po powrocie do domu.

Apprentice

A więc sytuacja wygląda następująco. Mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie 1152, po podłączeniu i próbie skonfigurowania myszki, nie pojawia się wskaźnik. Mysz nie reaguje. Po podłączeniu klawiatury, klawisze ze strzałkami działają, linia klawiszy numerycznych też, jednak klawisze z literami już nie (czyli np. nie można niczego wpisać w wyszukiwarce youtube, poza numerami). Czy problemem są tutaj urzędzenia peryferyjne na USB ? Czy standardowa klawiatura USB może być niekomatybilna?

Superuser II
Superuser II

@MarxDzida problem jest innego typu.

Otóż, nie wszystkie aplikacje wspierają urządzania podpięte pod USB. YT i Netflix nie wykorzystują klawiatur w kwestii wpisywania. Co do myszek, te na kablu powinny działać, ale patrz wyżej, nie z każdą aplikacją. W przypadku tych bezprzewodowych może być różnie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Ojej to kiepsko :(. Wygląda to bardzo dziwnie, szczegołnie przy YT.  Szkoda, że zablokowano klawiaturę i wskaźnik myszy.  Mimo wszystko dzięki za rozjaśnienie tematu.

Autorzy z największą liczbą like