Wsparcie

Open search

Samsung UE55NU8042 - przelatujące paski na szarym tle Xbox One S

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

Witam,

Od 2 dni jestem posiadaczem telewizora Samsunga UE55NU8042. W trybie TV (antena telewizji naziemnej) po zastosowaniu ustawień zaproponowanych przez @Szewcu72 obraz jest akceptowalny. 

Natomiast po włączeniu konsoli Xbox One S, zwłaszcza na szarym tle i szaropodobnych widać bardzo delikatne przelatujące paski od góry ekranu do dołu. Czym to może być spowodowane jak myślicie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer

@pietas 

Sprawa załatwiona. Odbiór telewizora, wymiana panelu na nowy, odwiezienie TV z ponownym montażem załatwione w ciągu 10 godzin. Pratkycznie nie zauważyłem braku telewizora bo byłem w pracy. Po wymianie jest niebo a ziemia. Serwisant stwierdził że jego zdnaiem to co było było nie do przyjęcia, podłączyłem z nim testy od @pietas , serwisant stwierdził że nie ma matryc lcd w 100% krystalicznie idelanych i w nowej jest minimalny efekt w jednym miejscu, choć kiedy mi go pokazał to musiałęm się mocno wpatrzeć, a teraz już nie wiem gdzie był dokładnie bo jak dla mnie jest ideał.

Autoryzowany Serwis Samsung Limes Serwis z Krakowa. Jeżeli ktoś ma problemy z tv z Krakowa i okolic kieruje tylko do nich. Sklep wział kasę i się wypiał zasłaniając że klient widzi co odbiera. Dobrze że trafiłem własnie na nich. 

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Zwłaszcza @pietas za rady i pliki.

Dzięki i temat uważam za zamknięty.

24 ODPOW. 24
Legend

@Farcoran  Może spróbuj tych ustawień https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/TV-Samsung-65Q6FNA-2018-Najlepsze-proponowa...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Dzięki za linka. Będe dziś próbować tych ustawień. Szkoda że nie można zakładać profili i zapisywać ustawień. Rozumiem że jedyne co możemy przypisać do trybów producenta.

Jak to jest z tymi ustawieniami motion w trybie telewizyjnym i grach. Faktycznie mocno zaburza obraz?

Legend

@Farcoran  Może coś więcej Ci napisze @pietas 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Navigator

Witam cię serdecznie przyjacielu!!! Prawdopodobnie efekt który opisujesz jest to bading :(( prawie każdy tv ma go w mniejszym lub większym stopniu .... Jeśli bardzo przeszkadza wymień tv nie powinni Ci robić problemów jak ma 2 dni ... O ile to bading, będę po pracy online to postaramy się dojść co się dzieje.... Na razie wejdź w smarthub odpal yt i wpisz bading tv test,  wyświetla ci  Się testy  odpal ten z niebieskimi chmurami i zielona trawa, i daj znać czy pasy występują, Pozdro !!! 

Explorer

Ok. Wrócę po pracy to odpalę i zobaczymy co będzie. Jeżeli to faktycznie to co mówisz, to pytanie czy kolejny egzemplarz nie będzie mieć w takim bądź jeszcze większym stopniu. Sprawdzę i dam znać. 

Navigator

Elo !

Ok posprawdzaj i daj znać  ,sprawdź na pełnej mocy podświetlania i na wartości 11 w trybie film i standard , co do nowego tv , możesz trafić dużo gorzej bading może być większy , do tego może dojść clouding , bad pixele ,rgb pixele , sub pixele , ghosting itd… a może być IGŁA ::d , Tak że nie wiadomo na co trafisz , jeśli kupowałeś w sklepie i będziesz wymieniał jak dojdziemy do takiego wniosku , to dostaniesz ode mnie pliczki na usb , i posprawdzasz sobie w sklepie , DSE , BADING ,Pixele  itd. Itd. , niestety cloudingu w sklepie nie sprawdzisz bo jest za jasno , do tego tv musi się nagrzać …

Pozdro !!!

https://www.youtube.com/watch?v=zRGUkxrwdeU

https://www.youtube.com/watch?v=p4tXNX-HS04

te dwa testy puść 

Explorer
Właśnie siedzę przed TV. Przy tych testach zwracać na coś uwagę wytężając wzrok czy jeżeli nic mi się nie rzuci w oczy to znaczy ze jest ok
Explorer

Hej.  Jestem po testach.

Moje odczucia są takie : Podświetlenie na maxa (50)

DSE test - tutaj widać cztery delikatne ciemne smugi pionowo przez ekran od krawędzi do krawędzi. Ale moim odczuciem mniejsze niż ludzie pokazują zdjęcia na internecie.

Banding Test led - tutaj w sumie jest ok.

Podświetlenie ustawione prawie na minimum (11) - spodobał mi się obraz. super czerń i kolory fajne, szkoda że tak ciemnawo.

DSE test - smugi ledwo widoczne

Banding Test led - też mało widoczne. 

Navigator

Elo

No to jak ci nie przeszkadza to się nie przejmuj , jest leciutki badnig i dse , jak nie przeszkadzają w oglądaniu i graniu to olać pechowcy maja paski co 10 cm przez cały ekran )

Co do podświetlania , taka jasność kalibracyjną osiąga twój tv na poziomie 11 – jak oglądałeś na 40 to ci zejdzie ze 2 dni się przyzwyczaić  ustaw sobie podswietlanie na 16 – pooglądaj dzień i potem włącz 50 i sam zobaczysz, jak ja to mogłem oglądać ))  Co do gammy to polecają podbić na +2 nawet w twoim tv ,będzie jaśniej w ciemnych scenach (nie będzie gubić szczegółów w zaciemnionych miejscach  ) na -1 obraz będzie się wydawał ostrzejszy ale będą ginęły szczegóły w ciemnych scenach , wiesz , musiał bym się pobawić  tym parę dni , bo ja mam q6 no to jednak jest różnica ale bardzo mała …

Włącz tryb Standard

Podświetlanie daj na 16

Gamma +2

Auto motion plus 10/3 LED off

Kontrast niski

Resztę zostaw na razie jak było orginalnie  

Ustawienie contrast enchancer – jest to kontrast dynamiczny , wyłączony – kolor i kontrast miedzy kolorami  jest oryginalny jak widział reżyser , niski tu już telewizorek uruchamia swój procesorek i sztucznie podnosi kontrast  kontrast  miedzy kolorami obraz jest ostrzejszy ale traci troszkę na jasności , wysoki – moim zdaniem kolory już sa przesterowanie i jasne elementy obrazu potrafią tak walić po oczach ze gubisz szczegóły w ciemniejszych miejscach – ale to jest kwestia gustu , można oglądać na wysokim

NA HDR tak ma być na WYSOKI !

Tryb film – wyłączony bo to chcemy oglądać kolory takie jak widział reżyser

Tryb standard – u mnie ma fajna jasna paletę kolorów to śmiało sobie można było pozwolić na ustawienie niski

(każdy telewizorek się różni , musiał bym się nim pobawić parę dni … ale coś wymyślimy jakoś pomogę ci go wykalibrować przez neta hehehe

A i wgraj najnowsze oprogramowanie do tv !!! 

Pozdro !!!

Autorzy z największą liczbą like