Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

Apprentice

https://youtu.be/6G9-EeJyxDE

Szukając na necie znajdzie się na zagranicznych forach że ludzie rozwiązali problem używając splitera. Jeżeli ktoś posiada takie urządzenie niech da znać?

GrandMaster

@Solbar  Już czytałem twój post na temat splitery HDMI jest to potwierdzone ale nie ma możliwości wyłączenia dhcp na komputerze czy laptopie w HDMI.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

@vdsl2  napisał(a):

@Solbar  Już czytałem twój post na temat splitery HDMI jest to potwierdzone ale nie ma możliwości wyłączenia dhcp na komputerze czy laptopie w HDMI.

Zgadzam się że nie da się wyłączy. Dla tego szukam splitera ze wsparciem hdcp 2.2 i mam zamiar przetestować go. Niestety Samsung w zaparte broni się przed rękojmia dla tego szukam alternatywy rozwiązującej problem. Skoro inne firmy nie chcą trzeba sobie radzić szkoda tylko że pirackimi rozwiązaniami.

Explorer

@vdsl2 @ Może zacznę post od pytania .Czy sposób z podłączeniem splitera pomoże na 100 %

I drugie pytanie odnośnie tego co masz na myśli pisząc że nie ma możliwości wyłączenia DHCP na kompie ? Czy mając spliter dalej trzeba z czegoś zrezygnować ?

Telewizor mam zakupiony w czerwcu zeszłego roku więc teoretycznie mam jeszcze czas aby go reklamować .Mimo że nie chce dokładać kasę nawet jak by się udało na lepszy tv i drugi powód nie chce zostać bez tv na czas jego niby naprawy.

No chyba że wy jako eksperci stwierdzicie że nawet te splitery nie pomagają ?

I Druga część postu dotyczy kabla którego zakupiłem po postach @pietas Kabel HDMI 2.1 Firmy Delock

Na wstępie napiszę gram rzadko a jeśli już zagram to max godzinkę.

Testowałem na NFS Payback

I tu  nastąpiły 2x krótkie zaniki obrazu .

O ile za pierwszym razem wyjechałem (lekko poza trasę ) i nastąpił restart i powrót na tor po przywróceniu obrazu .To tak za drugim razem " raczej " jechałem po trasie . Flashy nie wystąpiły ale ona jest się od dłuższego czasu nie pojawiają nawet na starym kablu .Chwilę grałem w fife i Battlefield 5 i w nich również nic się nie działo .Mam JescSe kilka dni na zwrot to potestuje.

Są może jakieś gry przy których jest zawsze gorzej ? Czy to kwestia losowa .

Explorer

@vdsl2 vdsl mam rozumieć ze spliter to takie pewne rozwiązanie problemów zaniku obrazu itd ?
I co ma dhcp ze nie ma mozliwosci wyłączenia na kompie ? Nie rozumiem dlatego prosze o wytłumaczenie

Telewizor kupiłem w czerwcu zeszłego roku wiec jeszcze mam czas na batalie .Lecz naprawdę chce to zrobić ostatecznie ponieważ po pierwsze nie chce za bardzo dopłacać kasy do innego a po drugie nie chce zostać uziemiony bez tv podczas batalii ze zwrotem lub ewentualną naprawą.Dlatego szczerze pytam czy spliter to jest to  

Druga część postu to tak naprawde mój mały test kabla o którym pisał @pietas  chodzi o ten kabel Delock HDMI 2.1 .Na wstępie zaznacze że gram sporadzycznie.I tak testy zostały rozpoczęte na grze NFS Playback i  w niej nastąpiły 2 zaniki obrazu i tak jeden był prawdpodobnie spowodowany zjechaniem poza tor i restartem na tor.Tak drugi jechałem po trasie no chyba ze dziwnym trafem to nie była trasa (oba trwały 2,3 sekundy) Odpalałem również Fife 19 i Battlefield V w nich zaników obrazu oraz flashy nie stwierdziłem.
Może są jakieś gry na których to jest bardziej prawdopodobne ? Może mam taką w kolekcji.Tak czy siak mam jeszcze kilka dni na testy i ewentualny zwrot.

GrandMaster

@Batata  Może poczytaj o dhcp https://pclab.pl/art22801.html

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Navigator

Hejka
to tak nfs nie obsługuje hdr to grałeś w SDR , Fifa 19 i B5 hdr obsługują - i jak w nich nie miałeś problemu Błysków itd to nie jest zle pograj jeszcze ...
W tv Masz ustawione id Wejścia na Konsola do gier ???? jak nie to ustaw , popróbuj też na id PC , możesz jeszcze na sztywno włączyć RGB i Rgb FULL ,w konsoli włączyłeś DHCP ???? a w menu serwisowym masz ustawione na Auto a nie na OLNY 1.4 ???

CO do splittera to tak - nigdy nie ma pewności że będzie współpracował w 100 % , trzeba dobrać i posprawdzać , musi być dobry z HDR 4K ITD te w linku co dałem powinny być ok
Teoretycznie powinno wszystko działać ok - bo to puszcza sygnał do spittera i on już wypuszcza wolny sygnał bez DHCP - teoretycznie hehehe
Tak że . splitter trzeba dobrać i sprawdzić ,no i input lag ... niby one maja wzmacniacze to nie powinno nić go zwiekszać , nie wiem tylko cz odkdoywanie sygnału nie będzie ciut lagować ...  - inaczej nic nie poradzisz

Pozdro !!!

Apprentice
Jutro będę posiadał spliter na testy to napiszę co i jak. U mnie Samsung stwierdził że telewizor jest dobry i nie widzą wady. Ciekawe ignoruje dla tych co mają oprócz ps4 jeszcze Xbox. Ja jak odinstalowałem netflixa to nie mam na Xbox migania obrazu ale jak tylko aplikacja jest zainstalowana to już ...
Navigator
jaki będziesz miał ten splitter ?
Autorzy z największą liczbą like