Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

Apprentice

I rękojma przyznana ... wymiana na xf 9005 warto walczyć o swoje

Apprentice
Oczywiście, że warto. Cieszę się że sprawa ma pozytywny koniec. Jakoś obrazu jest tam fantastyczna choć to android z którym trzeba przeżyć. Korzystaj!
Apprentice

Wlaśnie wiem że android ale jakos to przezyje wazne ze konsola bd dzialac i sport w lepszej jakosci aż se drinka strzele hehe dużo nerwów ale z dobrym zakonczeniem pozdrawiam wszystkich to najprawdopodobniej mój ostatni post na tym forum i dziekuje za wszystkie pomocne rady itd

RadekK Moderator
Moderator

@Qverty92,

Rękojmia to nie gwarancja. Gwarancja działa na podstawie karty gwarancyjnej, a rękojmia przysługuje z mocy prawa.

Oczywiście sprzedawca w ramach rozpatrywania rękojmi może wysłać sprzęt do serwisu na ekspertyzę. Natomiast kwestia, czy reklamacja zostanie uznana nie zależy od wyniku ekspertyzy, a od decyzji sprzedawcy. Jeśli przedstawisz dobre argumenty np. pokażesz, że telewizor na wystawie nie posiada tej usterki, sprzedawca musi się do tego ustosunkować. Najczęściej uznana rękojmia kończy się wymianą produktu.

Różnice między rękojmią a gwarancją.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Dobra już myślałem, że się "naprawiło" po wizycie w serwisie (zrobili tylko aktualizacje oprogramowania) bo na Xbox one X przegrałem dobre 20h i ani razu nie zgubił sygnału. Dzisiaj odpaliłem PS4 i dosłownie pograłem 15 min i w ciągu tych 15 minut obraz zgasł 4 razy. Zgłaszałem już rękojmię w MM, wysłali do serwisu, serwis odesłał z adnotacją, że oni nic tu nie widzą i jest wszystko ok.

Pytanie - co teraz powinienem zrobić? Dzwonić prosto do serwisu w którym był telewizor? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się znowu targanie tego telewizora do sklepu 20 km i czekanie kolejnych 2 tygodni po którym spowrotem dostanę te te s odpowiedz - że wszystko jest w porządku.

Apprentice
Rękojmia do sprzedawcy. Moja sprawa w MM po 2miesiacach skończyła się zwrotem $$
Apprentice

Rękojma ale zaznacz że sprzęt jest u ciebie ... niech serwis przyjedzie do ciebie  ...

First Poster

Wystarczy wyłączyć UHD color w TV i problem znika. Ja mam TV z HDR ale matryca jest 8bitowa więc i tak obraz wygląda gorzej niż w SDR. Wyłączenie UHD u mnie nic nie zmieniło, niby się naczytałem, że ten YUV420 wygląda o wiele gorzej w porównaniu do nieskompresowanego RGB a u mnie po prostu różnicy nie widać. Dodam, że sprawdzałem to bardzo dokładnie, bo nie chciałem sobie pogorszyć obrazu. 

Apprentice
Ja szczerze zauważam różnice ale nie jest ona jakaś wielka. Bardziej dobija fakt tego że taka duża firma z dużym zapleczem finansowym a nie chce się jej nawet rozwiązać tego problemu. To tylko pokazuje jakie jest jej podejście do konsumenta. Ale nie ma się co dziwić w obecnych czasach ciężko jest znaleść wykwalifikowanych inżynierów oraz informatyków.
Apprentice

Wyłączyć uhd hahaha dobry jesteś to po co za to płaciłeś przy zakupie tv i ps4pro ?? Najlepiej kupcie sobie inny tv a ten na reklamacje ...i nie dajcie sie robić samsungowi w balona ...  polecam sony xf9005 jest mega ... i jaka to ulga mieć ten problem z głowy ehhh

Autorzy z największą liczbą like