Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

First Poster

PS4 Pro kupiłem jakoś ponad 2 lata temu, nie wiem czy 3 już minęły i problem z black screenem był od samego początku. Zgłaszając to do pomocy technicznej samsunga sugerowano, że wina zapewne tkwi w kablu HDMI albo w samej konsoli. Sony natomiast twierdzi, że to problem po stronie samsunga bo u innych producentów on nie występuje. Próbowałem wszystkich sugestii jakie znalazłem w internecie, niestety bezskutecznie. Aktualnie korzystam z UE55MU6452 i UE43NU7402. Kupić następny kabel HDMI to nie kłopot, ale brak pewności że wydanie prawie 200zł na kolejny kabel rozwiąże problem narazie powstrzymuje mnie przed tym.

EwaK Moderator
Moderator

@d4mn najczęściej rozwiązaniem jest po prostu wymiana kabla

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Legend

@d4mn  Czy masz na MU taki firmware wer 1270 ? i na NU wer 1270 ?

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
First Poster
@vdsl2 Tak, na obu mam. Przy okazji właśnie sprawdziłem jaki aktualnie firmware jest do pobrania na stronie samsunga i o dziwno 1241.5 z 25.09. Trochę dziwne, że niby najnowszy soft jest z mniejszym nr niż mam wgrane w TV.
First Poster

@EwaK  napisał(a):

@d4mnnajczęściej rozwiązaniem jest po prostu wymiana kabla

Kabel był już wymieniany. Biorąc pod uwagę ilość osób piszących w internecie o tym problemie, raczej nie jest to "najczęstsze rozwiązanie", bo nic nie rozwiązuje.
Explorer
Jedyna opcja zmiana w ustawieniach konsoli na yuv420. Dziala w 99% przypadkow, jesli nie pozostaje zmiana tv.
Legend

@d4mn  napisał(a):
@vdsl2 Tak, na obu mam. Przy okazji właśnie sprawdziłem jaki aktualnie firmware jest do pobrania na stronie samsunga i o dziwno 1241.5 z 25.09. Trochę dziwne, że niby najnowszy soft jest z mniejszym nr niż mam wgrane w TV.

@d4mn  Czy na pewno dobrze sprawdziłeś do obu modeli ? wer 1241.5 jest do modeli K i KU.

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie 1.PNG

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
First Poster

Witam,

Oczywiście potwierdzam, że problem zanikającego obrazu nadal pozostał nierozwiązany. Jak wiadomo jest to bolączka współpracującego PS4 Pro z niektórymi modelami TV Samsunga... w moim przypadku jest to UE50MU6172. Wielokrotne próby wymiany kabla hdmi są bez sensu, zarówno jakiekolwiek zmiany w ustawieniach (yuv420 itp.) gdyż wielu ludzi już próbowało bez skutku, wystarczy poczytać zagraniczne fora gdzie problem jest bardziej omawiany. Niebawem ma się pojawić update do PS4 pod numerem 7.0 choć szczerze wątpie, żeby to coś pomogło ponieważ problem leży po stronie naszego "wymarzonego" TV   Niestety chyba najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go w dobre ręce... i zakup innego. Myślałem, że może będzie się dało jakoś żyć z tymi blackscreenami ale jednak jest to mega irytujące...

Pozdro

First Poster

Obawiam się, że problem nie dotyczy tylko telewizorów Samsung. Ja mam tv marki Thomson i moje ps4 pro swiruje po ostatniej aktualizacji. Ekran blyska na biało i przerywa dźwięk, wszystko trwa dosłownie sekundę i cyklicznie się powtarza. Ciekawe jest to, że problem występuje głównie w menu i przy oglądaniu filmów natomiast gry chodzą normalnie. Zmieniłem gniazdo HDMI w tv i na dwa dni był spokój - teraz jest tak samo. Niestety wszystko wskazuje na aktualizację od Sony. Jutro postaram się jeszcze zmienić kabel. 

EwaK Moderator
Moderator

@AutomaticLoverr no widzisz Sprawdź tak jak wyżej pisaliśmy zmienić kabel a jak dalej to samo będzie się działo, to może kontakt z supportem Sony? Ciekawe, co oni by na to powiedzieli.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED