Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

Highlighted
Apprentice

7 miesiecy ponad jest ten blad a wy nic nie robicie.2 pytania. Dlaczego Sony i Lg to ogarnelo a Samsung nie? 2 moze w formie zartu bo to jest smieszne co Pan napisal.kupuje wasz TV to mam sie za kazdym razem modlic zeby np dekoder od TV dzialal? To co mam kupic i ogladac co? Apke samsunga czy co? Bo nie rozumiem w 100%waszej nie kompatybilnosci!!!!!

Apprentice

Dodam ze na poprzednim szajsungu 4k hdr dzialalo wszystko ok wiec to chyba cos od was zresxta konsultanci w bok samsunga przyznaja ze blad jest w Tv Sony LG puscilo latke i wszystko dziala  wiec prosze nie mowic ze to wina konsoli

KrzysiekK Moderator
Moderator

@PEIHA

Nie twierdziłem, że jest to wina konsoli. Wskazałem tylko, że kompatybilność zależna jest od obu producentów.

Uwierz, że mi również zależy na wprowadzeniu stosownej łatki.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

Pytanie tylko czy po wyjściu nowej serii samsung nie oleje mu7002. Generalnie polecam ustawić w tv na złączu hdmi do którego jest podpięta konsola poziom czerni na "niski" a na ps4 pro w ustawieniach wideo rgb na "ograniczony" i problem znika. To gaśnięcie ekranu wygląda jakby rgb na kosnoli zmieniało się z ograniczonego na pełne bo taki sam zanik pojawia się kiedy zmieniamy te opcje. Kiedy na konsoli i tv obie opcje są na automatyczne to wystepują te problemy bo widocznie sprzęty nie mogą się zgrać i trzeba na sztywno to ustawić. 

Apprentice

Sony i LG pokazalo ze wprowadzenie takiej łatki to nie jest lot w kosmos, u was ponad 7 miesiecy i ciagle ta sama spiewka

KrzysiekK Moderator
Moderator

Łatka zostanie wprowadzona, gdy tylko będzie to możliwe.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Apprentice

Gdy tylko będzie to mozliwe? Od czego to jest zalezne? Latka bedzie obejmowac kazdy TV? Ja mam UE55mu6172 wiec inny niz tutaj w poście

KrzysiekK Moderator
Moderator

@PEIHA

Zależy to harmonogramu prac inżynierów w centrali. Nie jestem w stanie podać Ci konkretnej daty oraz modeli.

Jak tylko otrzymam nowe informacje w tej kwestii, poinformuję Cię o tym w tym temacie.

First Poster

U mnie ten sam problem. Telewizor Samsung UE49MU6472. Konsola PS4 Pro kupiona ok. miesiąc temu, wszystko działało bez zarzutu, aż kilka dni temu pojawiła się nowa aktualizacja do PS4 i się zaczęło... Ekran zanika na kilka sekund, a potem działa normalnie... W związku z tym obstawiam, że wina jest po stronie Sony. Wyłączyłem w ustawieniach konsoli protokół HDCP 2.2 bez ustawiania wersji 1.4 (ustawienia->system-.> HDCP - odznaczone). Następnie ustawiłem sztywne RGB w rozdzielczości i problem na tę chwilę nie występuje. Nie wiem niestety czy ma to jakiś wpływ na jakość grafiki w grach - szczerze, nie zauważyłem żadnej różnicy. Niestety, z wyłączonym HDCP nie można uruchomić Netflixa itd., ale ponowne włączenie nie zajmuje dużo czasu. Jeśli ktoś z Was ma jakieś informacje jaki wpływ ma wyłączone HDCP na jakość gier (HDR, 4K) to napiszcie. Ktoś się wypowiadał na zagranicznym forum, że nie ma to żadnego wpływu.

Apprentice

Zmiana na 1.4 ma wplyw niestety na jakosc i moze nie obslugiwac hdr. Najlepiej ustaw czern na tym hdmi na niski a rgb na konsoli na ograniczony i powinno pomoc.

Autorzy z największą liczbą like