Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

First Poster

Oczywiście ma najnowsze oprogramowanie i rozmawiałem już z infolinia był robiony reset TV ale nie pomogło.

Apprentice

W moim przypadku tak samo wymieniłem parę maili z Samsungiem. Zrobiony reset serwisowy i problem nadal występuje. Upierają się że trzeba aktualizować tv do najnowszej wersji i wymienić kabel hdmi i będzie po problemie. Wszyscy dobrze wiemy że to nic nie pomaga. W moim przypadku pomogło ustawienie konsoli format kolorów na sztywno RGB zakres RGB pełny i HDCP wyłączone. Reszta na auto. W Tv uhd color włączone.  Zaniku obrazu i dźwięku brak.

DamianK Moderator
Moderator

@MŁ

dzięki za cenne info. @Marcin10 masz możliwość przetestować rozwiązanie, które zasugerował przedmówca? Jeżeli tak, daj znać czy coś się ruszyło w temacie.

 

 


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Apprentice

Parę razy spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem że po całkowitym inicjowaniu Ps4 też zanikanie ustało. Dzisiaj też to zrobiłem i jutro dłużej usiądę przy konsoli zrobię wszystko na auto włącze hdcp i zobaczę co się będzie działo 

First Poster

No mi to ustawienie niestety nie pomogło rano po uruchomienie konsoli 5 minut i zanik obrazu i dźwięku. Także jedyne na razie działa dla mnie yuv420. Dodam jedynie, że posiadam 55mu7002, ale to praktycznie to samo.

Apprentice

Po całkowitym inicjowaniu Ps4 i włączeniu hdcp oraz wszystkich ustawień na auto zanik wystąpił także w moim przypadku pozostaje jak narazie sztywne rgb i wyłączenie hdcp. W tv masz poziom czerni hdmi na auto ?

First Poster

Testowałem różne poziomy czerni Auto, Niskie, Normalne tylko takie są dostępne. Ale nie pomagało, testowałem kiedyś na 3 m przewodzie hdmi, ale takim zwykłym w sensie nie markowym, ale też 2.0 to obraz na RGB mrugał jak szalony co kilka sekund na tym który teraz używam 2m certyfikowany oraz na tym który się dostaje z ps4 ta są pojedyncze zaniki, nie wiem czy to jakaś wskazówka, ale pomyślałem, że warto napisać.

Apprentice

Ja też myślałem że jest to wina kabla hdmi i zainwestowałem w porządny certyfikowany przez hdmi.org kabel klasy premium i nadal jest to samo co na kablu dostarczonym z konsolą.

Highlighted
Apprentice
Apprentice

Chyba o takich parametrach wystarczy ?

Autorzy z największą liczbą like