Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU6672 a podłączenie do Netgeara ReadyNas 102

First Poster

Witam, chciałbym z serwera oglądać swoje zdjęcia i filmy...jak mogę to zrobić?

3 ODPOW. 3
Superuser II
Superuser II
Nie wiem dokładnie gdzie przechowujesz/magazynujesz te pliki? Ale ruter trzeba skonfigurować tak, aby zgłaszał się/był widoczny w sieci (tej samej z której korzysta tv) jako serwer multimediów. Jeżeli wszystko skonfigurujesz prawidłowo, telewizor powinien go wykryć i dodać do listy źródeł.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Netgear to serwer nas.

Czyli nie trzeba instalować programów?  

Superuser II
Superuser II
Nie chodzi o instalację programów, tylko o konfigurację Netgeara. Tak aby był widoczny w sieci domowej bez dodatkowych procedur łączenia, czy mapowania po IP. Niestety nie wiem jakie możliwości konfiguracyjne ma ten sprzęt. Ważnym jest to co wcześniej napisałem, aby zgłaszał się w sieci jako serwer multimediów, tak jak to dzieje się w przypadku niektórych routerów, gdy podłączymy pod nie dysk twardy. Z automatu ustawiają się w tryb DLNA i są widoczne. I w takim właśnie trybie twój serwer powinien być widoczny w sieci domowej. Czy inne urządzenia, typu komputer, telefon, tuner satelitarny wyszukują go bez dodatkowych konfiguracji, aplikacji i ustawień? Czy musisz korzystać np. z przeglądarki internetowej?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Autorzy z największą liczbą like