Wsparcie

Open search

Samsung UE55MU6672 a podłączenie do Netgeara ReadyNas 102

First Poster

Witam, chciałbym z serwera oglądać swoje zdjęcia i filmy...jak mogę to zrobić?

3 ODPOW. 3
Superuser II
Superuser II
Nie wiem dokładnie gdzie przechowujesz/magazynujesz te pliki? Ale ruter trzeba skonfigurować tak, aby zgłaszał się/był widoczny w sieci (tej samej z której korzysta tv) jako serwer multimediów. Jeżeli wszystko skonfigurujesz prawidłowo, telewizor powinien go wykryć i dodać do listy źródeł.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Netgear to serwer nas.

Czyli nie trzeba instalować programów?  

Superuser II
Superuser II
Nie chodzi o instalację programów, tylko o konfigurację Netgeara. Tak aby był widoczny w sieci domowej bez dodatkowych procedur łączenia, czy mapowania po IP. Niestety nie wiem jakie możliwości konfiguracyjne ma ten sprzęt. Ważnym jest to co wcześniej napisałem, aby zgłaszał się w sieci jako serwer multimediów, tak jak to dzieje się w przypadku niektórych routerów, gdy podłączymy pod nie dysk twardy. Z automatu ustawiają się w tryb DLNA i są widoczne. I w takim właśnie trybie twój serwer powinien być widoczny w sieci domowej. Czy inne urządzenia, typu komputer, telefon, tuner satelitarny wyszukują go bez dodatkowych konfiguracji, aplikacji i ustawień? Czy musisz korzystać np. z przeglądarki internetowej?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like