Wsparcie

Open search

Samsung UE50NU7092UXXH i APPLE TV 4K - problem

First Poster

Cześć,

Jestem świeżym użytkownikiem Samsung UE50NU7092UXXH. Wczoraj, pierwszego dnia używania telewizora, zaobserwowałem w trakcie korzystania z Apple TV 4K  i oglądania meczu z Apple TV 4K w UHD HDR następujący problem, mianowicie ekran telewizora potrafi na 1-2 sekundy zgasnąć. Brak wtedy nie tylko wizji, ale także i fonii. Nie zawsze to się dzieje, ale np. raz na 1 godzinę lub 2. Poza tym żadnych zakłóceń nie zaobserwowałem. Po wszystkim ekran wraca do stanu pierwotnego. Telewizor na 100% się nie restartuje, nie pojawia się żaden komunikat, tak jak przy włączeniu. Dodam, że korzystam z kabla HDMI o długości 5 m, który jest rzekomo dostosowany do przesyłu 4K HDR. Obsługuje rozdzielczość do 4096 x 2160, przesył danych z prędkością do 48 Gb/s. Kabel ten jest niestety bardzo tani. Pytanie zatem moje jest następujące, czy jest to kwestia właśnie owego kabla, czy też raczej niestety kwestia TV i ewentualnej jego wady. Przymierzam się wymienić kabel HDMI na Belkin HDMI Cable 2 Black, licząc że da to jakiś efekt.

Proszę o ewentualnie inne sugestie.

3 ODPOW. 3
Expert

Bardzo dobre spostrzeżenie, przyczyną takiego zachowania telewizora może być kabel. Warto go wymienić na akcesorium HDMI 2.0 z dopiskiem HIGH SPEED. Dodatkowo, spróbuj wykonać reset telewizora po wcześniejszym odłączeniu wszystkich urządzeń od tv typu konsola, dekoder czy inne urządzenia które masz pod niego podpięte.

Reset możesz łatwo wykonać z menu telewizora:

Ustawienia->Pomoc Techniczna->Diagnostyka->Resetuj.

Daj znać jak będzie się zachowywać po tych wskazówkach.

Superuser II
Superuser II

@jannja1 zasadnicze pytanie, apple tv oglądasz z poziomu aplikacji w tv, czy dosyłasz po kablu z urządzenia zewnętrznego. Pytam bo nie ma tej apki w telewizorze.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Highlighted
First Poster

Wymiana kabla na Belkin (mam nadzieję, że ostatecznie) pomogła. Po 3 dniach testów problem nie pojawił się ponownie.

Korzystam z zewnętrznej przystawki Apple TV 4K.

Autorzy z największą liczbą like