Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE43NU7092U funkcja wyłączania/włączania na pilocie

(Temat utworzony: 19-02-2019 01:44 PM)
1853 Wyświetlenia
Sadam49
Explorer
Opcje

Witam. Zauważyłem ciekawą dla mnie rzecz. Otóż po jendokrotnym wciśnięciu przycisku wł./wył. na pilocie gdy TV pracuje oczywiście wyłączam go i pojawia się efekt wizualny wyłączania (ekran gaśnie jak w starym TV) tutaj wszystko jest ok. Następnie po jendokrotnym wciśnięciu w/w przycisku na pilocie, TV oczywiście się włącza również z powyższym efektem wizualnym. Wszystko jest jak najbardziej ok ale co ciekawe... Gdy TV jest włączony i z kolei przytrzymam w/w przycisk na pilocie przez ok 5 sekund  to po wyłączaniu jak wyżej nagle wyświetla się napis "SAMSUNG SMART TV" i telewizor się włącza 🤔 o co chodzi, co to za opcja? Czemu ten napis nie wyświetla się przy jendokrotnym naciśnięciu przycisku? 

Wysłano z Samsung A52
0 Like
5 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Sadam49  To jest LOGO rozruchowe 

imageedit_1_7196245964.jpgimageedit_3_2768018696.jpg

0 Like
Sadam49
Explorer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Sadam49  To jest LOGO rozruchowe 

imageedit_1_7196245964.jpgimageedit_3_2768018696.jpg


Raz, że nie mam tej opcji w menu dwa, że to pojawia się tylko wtedy gdy na włączonym trzymam przycisk na pilocie ok 5 sek lub więcej. Podczas włączania po jendokrotnym naciśnięciu lub po przytrzymaniu logo nie pojawia się. Tka więc Twoja odpowiedź nie jest pomocna i nie odpowiada na moje pytanie.

Wysłano z Samsung A52
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Sadam49  Proponuje o dołączenie zdjęć a będzie nam lepiej Ci pomóc.

0 Like
Sadam49
Explorer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Sadam49  Proponuje o dołączenie zdjęć a będzie nam lepiej Ci pomóc.


Kolego czego zdjęcie mam zrobić?? Opisałem wszystko dokładnie powyżej. Inaczej ująć się tego nie da, zdjęcia w tym temacie nic nie pomogą bo czego zdjęcie mam zrobić? Programu na TVN? Tego na zdjęciach przedstawić się nie da... 

Wysłano z Samsung A52
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Sadam49  Poczytaj instrukcję obsługi a może znajdzie w niej odpowiedź 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190102115403583/POL_KM2DVBEUN-3.0.2_181205.0.p...

Możesz zadzwonić na infolinie Samsunga tel 22 607 93 33 a sprawdzą co się dzieje niedobrego z twoim TV.

Może masz załączony Tryb sklepowy ?

0 Like