Wsparcie

Open search

Samsung The Frame zepsuty prosto z pudła

ROZWIĄZANE
Explorer

Obraz powie więcej niż słowa.

Proszę przeczytać mój komentarz pod filmem. Jest też po polsku niżej.

https://www.youtube.com/watch?v=KlAVTGJlUEY

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer

Finał sprawy.

18.04.2018 czyli praktycznie po miesiącu od zakupu otrzymałem nowy egzemplarz telewizora. 

Tym razem działa poprawnie i jedyne co zauważyłem dziś to jakiś paproch pod matrycą:

Zrzut ekranu 2018-04-21 o 13.27.59.png

Jakoś przeżyję z tym paprochem. 

Jest też pewien problem z dźwiękiem przez wyjście optyczne, ale o tym założę nowy temat.

34 ODPOW. 34
Superuser II
Superuser II
Zdarza się, nic w tym dziwnego. Mogło dojść do uszkodzenia w trakcie transportu i nie konicznie w drodze pod twoj adres.
Dobrze że zgłosiłeś problem do serwisu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Ok. Rozumiem, że się to zdarza. 

Tylko nie rozumiem podejścia firmy Samsung wobec klienta. Po zakupie nowego telewizora proponowany jest od razu serwis, na który czeka się kilka dni a może dłużej i nie jest pewne czy i tak da się naprawić go w domu.

Na słuszne żądanie wymiany na sprawny nowy egzemplarz odpisują, że mam czekać 14 dni. I też nie wiadomo czy wymienią czy nie wymienią.

O to podejście do klienta mi chodzi i przerzucanie sprawy pomiędzy sklepem a producentem.

Kiedyś miałem problem z telefonem konkurencyjnej do Samsunga firmy. Na niecały miesiąc przed końcem gwarancji wymienili mi (w Polsce) telefon na nowy. Cały proces trwał 3 dni! Tylko 3 dni!

Superuser II
Superuser II
Zwróć uwagę na fakt, że różne firmy mają różne zapisy gwarancyjne. Stąd różnice w działaniach serwisów i obsługi gwarancyjnej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Zapisy zapisami, jednak podejście do klienta w przypadku produktów szczególnego typu (a tym niewątpliwie jest ten niesamowity TV) powinno być inne. Telefon, o którym pisałem to był zwykły iphone. Produkt użytkowy bez artystycznego zadęcia. Wymieniony na nowy (nie refabrykowany!) w ciągu 3 dni.

Samsung natomiast kieruje ten TV do ludzi kochających sztukę. Z natury wrażliwych. Wymagających często szczególnego podejścia. Ja i tak jestem nadzwyczaj spokojny.

Porządna firma powinna dbać o klienta a wszczególności dbać o klienta, który kupuje najlepsze ich produkty, przeznaczone dla dość szczególnej grupy odbiorców.

Teraz zamiast ładnego obrazu na ścianie mam czarny prostokąt, który wygląda jak tablica w szkole czy korporacyjnej salce.

Nawet folii z ramki nie zdarłem i teraz z wiadomych powodów jej już nie odkleję. Chorowałem na ten telewizor od premiery. To był jedyny telewizor od powiedzmy 20 lat, który wzbudził we mnie chęć zakupu. Ze względu na tryb "Sztuka". Nie używałem od lat żadnego telewizora, wystarczył mi laptop. Wreszcie zdecydowałem się i udało mi się go kupić.

Kto mi zrekompensuje straty, których nie da się przeliczyć na złotówki?

Superuser II
Superuser II
Nigdy w ten sposób nie podchodziłem do zkupionych sprzetów. Tv to tv, telefon to telefon, sprzęty jak każdy. Nic do nich nie czuję.
Ale oczywiście, każdy inaczej do tego podchodzi. Twój zakup i masz takie prawo.
Zgłosiłeś problem, to dobrze. Teraz trzeba poczekać, wiem, czekanie irytuje, ale niektórych kwestii nie da się przeskoczyć.
Mam nadzieję, że wszystko zakończy pozytywnie, czeo Ci życzę.

Explorer

Telewizor zakupiłem 21.03.2018.

Jutro mija ostatni dzień na terminowe rozpatrzenie reklamacji.

Mamy dzisiaj 04.04.2018.

Jedyne co się pomiędzy tymi dniami stało to odbiór wadliwego telewizora przez kuriera celem potwierdzenia przez serwis wadliwego działania. Film i zdjęcia widać nie wystarczyły Samsungowi.

Przez tyle dni nie mam ani telewizora, ani pieniędzy, ani nawet potwierdzenia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, w której żądam z tytułu rękojmi i niezgodności towaru z umową wymiany telewizora na nowy sprawny.

Nie polecam zdecydowanie!

Expert

Cześć 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

Cześć StaszekM,

Gdybyś przeczytał uważnie co napisałem to byś wiedział, że tak zrobiłem. Skorzystałem z rękojmi.

Zakupu dokonałem w oficjalnym polskim sklepie Samsung sklepsamsung.pl , do którego linkuje samsung.com

Jak widać z mojego przypadku firma Samsung nie dba o klienta na najwyższym poziomie tak jak to sugerujesz.

Wręcz przeciwnie. Obsługa klienta jest żałosna. 

Ja już teraz wiem, że ten niby oficjalny sklep Samsung prowadzi inny podmiot. Jednak nie jest to jakoś specjalnie zaznaczone na stronie głównej Samsunga.

Wszelkie linki "Kup teraz" na głównej stronie Samsunga na Polskę kierują do tego sklepu. 

Mam więc uzasadnione pretensje do Samsunga.

Expert

Cześć 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like