Wsparcie

Open search

Samsung QLED i Apple HomeKit

Explorer

Samsung niedawno zaktualizował oprogramowanie telewizorów QLED, dzięku czemu stały się one zgodne z systemem Apple HomeKit (z systemu tego korzystam, jeśli chodzi o inny sprzęt w domu). Fajnie? Owsze, ale nie dla każdego... Aktualizacja dotyczy modeli z roku 2018 i 2019. Mojego modelu Q7 z roku 2017 ta nowinka nie objęła. A przecież trudno go nazwać starym telewizorem.

Jak napisałem to model z 2017 r., ale kupiłem go w marcu 2018 r. (dokładnie 8 marca). I nie zrobiłem tego wcale z oszczędności – zawsze byłem zwolennikiem wszelkich nowości, nawet jeśli mam zapłacić więcej. No to dlaczego nie kupiłem modelu z roku 2018? Ponieważ w marcu tego roku, w jednym z marketów RTV widniejących na stronie Samsunga, nowszych modeli jeszcze nie było!

Mój telewizor doczekał się ostatniej aktualizacji datowanej na 05.2019. Czyżby więc wsparcie Samsunga wynosiło raptem dwa lata? Jak na telewizor za 6,5 tys. złotych to bardzo krótko. To generalnie krótko...

I co dalej?

Czy mam się spodziewać, że za jakiś niedługi czas Netflix lub HBO GO zaktualizują swoje aplikacje, ale nie będą już one zgodne z moim telewizorem, będą natomiast niezbędne, aby korzystać z tych serwisów? Przecież telewizorów za takie pieniądze nie wymienia się często. To sprzęt z najwyższej półki, który ma cieszyć użytkownika przez wiele lat. Nie wygląda to raczej ciekawie... A może się mylę, i firma jeszcze mnie zaskoczy?

5 ODPOW. 5
Legend

@Maciek_S   Już było, pisane, jakie modele otrzymają, taką aktualizację nie ma, znaczenia ile wydałeś na urządzenie.

https://news.samsung.com/pl/telewizory-samsung-z-apple-tv-i-airplay-2-pelna-lista-modeli

Wszystkie telewizory otrzymują wsparcie przez 2/3 lata co do aplikacji to już zależy od dewelopera danej aplikacji.

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Explorer

Chyba nie zrozumiałeś przekazu mojego postu.

Apple HomeKit skłonił mnie jedynie do poruszenia tematu - dwa lata aktualizacji oprogramowania dla sprzętu tej klasy wygląda po prostu na żart.

Legend

To żaden żart od dawna wiadomo, że firma Samsung wspiera wszystkie TV do 3 lat.

Highlighted
Explorer

„Żart” to sarkazm.

Legend

@Maciek_S  Jeśli chcesz, się dowiedzieć może zadzwonić na infolinie Samsung tel. 22 607 93 33 lub przez e-mail

Może coś więcej będzie widziała firma Apple https://www.apple.com/pl/apple-tv-app/devices/

Autorzy z największą liczbą like