Wsparcie

Open search

Samsung QE43Q60R - wycieki światła (light bleed)

First Poster

Witam,

Kupiłem QE43Q60R i... rozczarowałem się. W trzech rogach ma bardzo duże wycieki światła. Nie jest to tylko przy samej krawędzi, także przy filmie z paskami znakomicie mi je rozświetla. Nie jest też tak, że widać to tylko w ciemnym pokoju, widać to bardzo dobrze przy oświetlonym. Myślałem, że jak obniżę jasność ekranu to to zniknie. Bez rezultatu. Zauważyłem za to, że gdy mocniej ścisnę ramkę w okolicach "wycieku" to wtedy znika. Co z tym zrobić, zgłaszać nia gwarancji czy jak?

QE43Q60R.jpg

4 ODPOW. 4
Legend

@_Jarek_  Najlepiej będzie, jak wyślesz zdjęcie przez e-mail .Pamiętaj, że tylko pracownicy Autoryzowanego Punktu Serwisowego są upoważnieni do oceny przyczyn lub wad produktu

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Navigator

@_Jarek_  Nic z tym nie zrobisz, w serwisie Samsunga powiedzą Ci, że tak ma być, że to cecha TV. Skłąniam się ku temu, że w fabryce gdzie składają TV Samsunga pracują nieudolni ludzie i te ich telewizory są fatalnie składane i krzywe. W moim TV ramka w jednym rogu przylega do ekranu, że włosa się nie wciśnie, a w drugim końcu szpara na milimetr - oczywiście serwis nie widzi problemu.

First Poster

Otrzymałem odpowiedź z Centrum Obsługi Klienta:

"Obserwowana niejednorodność wyświetlanego obrazu widoczna na przesłanych zdjęciach, widoczna zwłaszcza na jednolitych tłach w postaci jaśniejszych lub ciemniejszych plam nosi nazwę „Cloudingu”. Zjawisko to jest integralną cechą technologii wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD i jest konsekwencją niemożliwych do zupełnego wyeliminowania mikro-naprężeń mechanicznych ekranu, powstałych podczas procesu produkcji oraz nagrzewania się jego struktury podczas pracy. W różnym stopniu jest ono obecne w każdym ekranie LCD, może być widoczna również w wymienionych podczas naprawy ekranach zamiennych.
Z uwagi na konstrukcję układów podświetlenia zjawisko to jest widoczne w większości urządzeń typu LED TV."

To jest ta "jakość" obrazu.

IMG_5395.jpgIMG_5397.jpg

Legend

@_Jarek_  Pozostaje Ci reklamacja z tytułu rękojmi u sprzedawcy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like