Wsparcie

Open search

Samsung 65nu8042 Xbox One X automatyczny restart tv i problem z Hdmi 1

Apprentice

u mnie UE55NU8072. Podobna sytuacja, za pierwszy kontaktem wykonana diagnostyka i reset ustawień. Za drugim telefonem , konsultant stwierdził że mam nietypowy i nieznany problem i przekazuje info do inżynierów  i czekamy na odpowiedz .

Explorer
to czekamy co powiedza jesli dadza Ci znac to napisz tutaj
Expert

@PrzemoSWróce do Was z odpowiedzią 😊

First Poster

A ja mam pytanie do wszystkich, którzy mają ten problem. Czy wszyscy macie włączony freesync w opcjach tv? Jest to w: ogólne>menedżer urządzeń zewnętrznych>ustawienia trybu gry>freesync. Powiem wam, że gdy wyłączyłem freesync dla hdmi xboxa to jak na razie nie miałem ani jednego restartu. Mało co prawda grałem, ale będę testował nadal. Wcześniej przy włączonym freesync ten problem nie występował , ale być może przedostatnia aktualizacja systemu coś popsuła. Dodam też ze używam na co dzień NVIDIA Shield tv i tam mam wyłączony freesync i ani razu mi się tv nie zrestartował. Tylko działo się to na xboksie.

Explorer

moze byc cos z freesenc ale dla mnie ta funkcja jest FUTURE duzo daje tym bardziej w fifie PRZY Wylaczonym freesencu rzuty rozne wieksze spadki potrafi zwolnic gra i pojawic sie stuttering.. Wiec jesli to jest wdrozone do Samsunga to albo niech naprawia albo wywala calkowicie... mozliwe ze dzieje sie to np jesli gra nie ma 40+ fps( bo freesync 2 od 43 + fps jak sie nie myle dziala ) to moga byc jakies problemy . Mowa oczywiscie o Xbox one X bo na tym sprzecie gram. To tez jak wrozenie z fusow, wiesz jak nie wiesz 

First Poster

Także używam freesync, bo dużo daje w grach, ale widocznie coś zostało popsute skoro tv się restartuje w przypadku włączonej tej opcji. Potestuje jeszcze przy wyłączonym freesync i dam znać czy będą występować te restarty.

First Poster

Dziś kolejny restart, faktycznie freesync był włączony. Teraz będę testowal z wyłączoną  tą opcją. też mam wrażenie ze to pojawiło się wraz z aktualizacją przedostatniej wersji firmware. 

Apprentice

Zaczęło się od aktualizacji 1251 wczesniej nie było problemu . Używam freesync. Model QE55QFNA. Na anglojęzycznym forum ktoś poruszał temat freesync 

Apprentice

Kontakt z infolinia odbyty diagnostyka także . Zostały przywrócone ustawienia fabryczne . Po 30 minutach kolejny restart . Także bez efektów.  Przy okazji zaktualizowali mi oprogramowanie do wersji 1260 (o czym mnie nie powiadomiono że zostanie wykonane)  z czego nie jestem zadowolony.

Apprentice

Potwierdzam wypowiedzi wyżej o freesync.

W zasadzie u mnie to po podłączeniu z HDMI ( arc ) na HDMI 1 przestało mi automatycznie włączać tryb gry na co nie zwróciłem uwagi. No ale co za tym idzie, freesync też był wyłączony i resetów brak przez jakieś 2 tygodnie.

Autorzy z największą liczbą like