Wsparcie

Open search

Samsung 55nu8002 - Netflix i PS4 klatkuje. Rozłącza konsole podczas gry.

First Poster

Witam, mam problem z tv taki, że na netflixie niektóre seriale w 4k klatkują to samo w niektórych grach na Playstation 4 pro. Zdarza się również choć rzadko że rozłącza na sekunde konsole podczas gry. Mam najnowszą aktualizację 1202.3. 

Edycja tytułu wątku na odzwierciedlający treść /RadekK

7 ODPOW. 7
Legend

@tomecky A jakie masz łącze interneyowe ?  Czy robiłeś reset TV do ustawień fabrycznych ? Jaki masz kabel HDMI ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Połączenie 40mb/s. Nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych. Kabel to unitek y-c138rgy. Zrobie reset do fabrycznych i sprawdze czy jest zmiana. Dzięki za odpowiedź.

First Poster

Po resecie ustawień jest to samo, myśle że problem klatkowania leży w auto motion plus. Klatkowanie występuje w szybszych scenach, rówież podczas scen z ruchem dłoni widać jakby obraz za nimi nienadążał.

Legend

@tomecky  A jak masz ustawiony auto motion plus ? propunuje go wyłączyć 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Miałem na auto. Przy wyłączonym nie ma już tego efektu nienadążania obrazu za dłońmi ale cały czas obraz wydaje się jakby nie był płynny. Zauważyłem też że przy włączonyn auto motion plus na youtube podczas oglądania niektórych filmów o piłce nożnej zanika piłka i również jeżeli ktoś wymachuje dłońmi np. na czarnym tle pojawiają się na dłoniach czarne kwadraty. Widocznie tak już jest w tym tv, dziwie się tylko, że nikt wcześniej się na to nie skarżył. Dzięki za pomoc.

Legend

@tomecky  Zobacz jeszcze tutaj https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/quot-OPTYMALNE-quot-ustawienia-pozwala...

First Poster

Doczytałem w tym temacie, że przy ustawianiach auto motion plus można dać ostrość na 0 i to pomogło na netflix niestety nie na youtube. Zaznaczyłem w auto motion plus opcje wyraźny ruch (LED) nie wiem co to oznacza ale pomogło również na youtube tylko że obraz jest dużo ciemniejszy.

Autorzy z największą liczbą like