Wsparcie

Open search

Samsung 55NU8072. Smużenie/Ghosting w grach na konsolę PS4 pro.

Apprentice

Witam. Telewizor nabyłem dwa tygodnie temu.  Od kilku dni zwróciłem uwagę na smużenie ciemnych elementów podczas ruchu w grach. Z początku myślałem, że to przez odpalone upłynnaniecze, czy innej opcje, ale po wyłączeniu wszystkiego problem nie znikał. Podpinałem innym przewodem hdmi, resetowałem ustawienia obrazu tv,  zmieniałem ustawienia w konsoli, sprawdzałem na innej i również tam się to pojawia. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam i nie wiem czy to reklamować ??

Niżej zamieszczam link z filmikiem. Niewiele na nim widać, ale chodzi mi o ten ciemniejszy fragment, w który mierze. Dotyczy to wszystkich zaciemnionych, zacienionych obiektów w grze.

https://www.youtube.com/watch?v=uAiYJzDA7so

35 ODPOW. 35
Legend

@Piotr1986  Można powiedzieć że nic nie widać na tym filmie czy robiłeś kalibracje obrazu jak tutaj ?

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/quot-OPTYMALNE-quot-ustawienia-pozwalające-...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Żadna kalibracja nie pomaga. Problem występuje przy każdym ustawieniu. Domyślam się, że ciężko wychwycić coś na tym filmie. Wokół tego czarnego elementu tworzy się fioletowy kontur i przy obrocie kamerą zaczyna się rozjeżdżać, tworząc smugę. Widać tego więcej, po prostu ciężko mi jest obracać precyzyjnie analogiem, a drugą ręką filmować  

Big Cheese

@vdsl2  napisał(a):

@Piotr1986  Można powiedzieć że nic nie widać na tym filmie

Widać. Jest, to zjawisko podobne do tego, które występuje w ekranach OLED przy, np. przesuwaniu szarych obiektów na czarnym tle (tzw. smearing).

1.JPG2.JPG

Niestety nie spotkałem się nigdy z tym zjawiskiem w telewizorze.

Apprentice

Dokładnie o ten cały smearing mi chodzi. W szczegółowych pomieszczeniach, gdzie światło i cień tańcuje można dostać szału.

Teraz nie wiem czy mam się z tym fatygować do serwisu?

Expert

Cześć @Piotr1986,

Sprawdzałeś, czy telewizor ma ostanie aktualne oprogramowanie z numerem 1202.3, czy konsola też jest zaktualizowana, czy kabel hdmi jest oryginalny ten z zestawu konsoli.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

Tv zaktualizowany do najnowszej wersji, konsola również. Kabel hdmi 2.0 oryginalny.

Big Cheese

@Piotr1986, A czy ten problem występuje tylko w przypadku gier ? Czy na innych treściach ten efekt też jest widoczny ?

Apprentice

Z tego co zauważyłem, to tylko w grach. Film na blu-ray w porządku, to samo tyczy się streamingowych aplikacji w TV.

Legend

@Piotr1986  A PS 4 PRO masz taki firmware 6.50 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like