Wsparcie

Open search

SAMSUNG: UE49MU7002 - problem z internetem

First Poster

Witam,

Mam problem:

telewizor: SAMSUNG: UE49MU7002 

dostawca usługi internetowej: UPC POLSKA

Internet w telewizorze działa z WiFi, nie działa przy kablu. UPC ma włączone DHCP (zamawiałem nawet servis) wszystko wygląda na to, że jest ok po stronie UPC - ten telewizor to jedyny sprzęt w domu, który nie działa po kablu - w zakresie internetu.

Telewizor przy próbie połączenia wyrzuca: (zdjęcie)20180416_205240.jpg

Proszę o pomoc - PILNĄ. 

10 ODPOW. 10
Superuser II
Superuser II
A sprawdzałeś na innych urządzeniach podpiętych po kablu, czy mają przydzielane zmienne IP?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Tak sprawdziłem. PC mają również zmienne IP - w ustawieniu karty sieciowej - wszystkie opcje są ustawione na Automatyczne: uzyskanie IPv4 oraz uzyskanie DNS.

Po próbie wpisania ręcznie:

IP / Maski Podsieci / Bramy / Serwera DNS - w dalszym ciagu jest ten sam problem. 

Jedyna różnica jest w tym, że telewizor połączył się z MODEMEM (1 raz na 20 razy) - jednak modem nie łączy się z Internetem (mimo, że na wifi wszystko jest ok).

Highlighted
Voyager

Strzel mu chociaż reset z pilota (jeśli smart). Przy włączonym TV trzymaj przycisk on/off aż TV się zresetuje i wyświetli logo startowe.

First Poster

Wykonany został:

1. restart TV

2. restart MODEMU

3. Twardy reset TV

4. aktualizacja oprogramowania TV

5. ....

W dalszym ciągu jest ten sam problem TV łączy się przez WiFi - nie łączy się kompletnie przez KABEL ethernet.

Superuser II
Superuser II
Zadzwoń na infolinię, poproś o zdalną diagnostykę. Być może doszło do uszkodzenia karty sieciowej.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Navigator

Hej,

Nic więcej nie wymyślisz. Wg mnie masz uszkodzoną kartę sieciową, tka jak też pisał Szewcu72, skoro inne sprzęty działają, WiFi także, a po kablu nic tylko *****

Voyager

Rozumiemy, że kabelek ethernetowy zmieniłeś na sprawdzony lub ten problematyczny sprawdziłeś w działaniu z innym sprzętem...

Navigator
Może to coś pomoże, miałem podobny problem i dopiero jak zakupiłem nowy kabel ethernetowy cat.6 SFTP zadziałało.
First Poster

Niestety żadna z odpowiedzi i rozwiązań nie pomogła. Kupiłem TV za 4k zł i niestety nie mogę bo podłączyć kablem do Internetu... 

Autorzy z największą liczbą like