Wsparcie

Open search

SAMSUNG LED UE32N5002 - Problem z odtwarzaniem plików.

New Member

Mam problem z odtworzeniem niektórych plików na tym telewizorze. Został zakupiony wczoraj, jest wgrane najnowsze oprogramowanie (z 2016 roku). Wszystkie pliki, które się nie odtwarzają są w formacie mkv, ale inne w mkv otwierają się normalnie. Problem w tym, że te pliki otwierają się na starym Samsungu (Samsung LE26D450G1W; ostatnia aktualizacja oprogramowania dla tego modelu to 2012 rok). Na tym nowym otwarza kodek x265 i czyta poprawnie USB 3.1, na tym starym czyta tylko x264 a podczas oglądania nawet na pendrive 3.0 32gb obraz co chwilę się zacina. Jestem zszokowany, że otwierają się na takim starym a na nowym wyskakuje tylko: "Wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany". Można coś z tym zrobić?

5 ODPOW. 5
GrandMaster

@toma88g Muszę ciebie zmartwić modele z 2018 roku nie obsługują wszystkich formatów audio/video. A poza tym do tego modelu nie jest dostepny zaden firmware.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacjaVoyager

@toma88g    Ja mimo wszystko unikam plików mkv często niektóre urządzenia mają problem z otworzeniem i trzeba się trochę namęczyć żeby uruchomić . Np. Żeby odtworzyć film to mogą być  potrzebne specjalne ściągnąć specjalne kodeki lub odtwarzacz.  

Superuser II
Superuser II

@toma88g @vdsl2 @PrzemekM cały czas powtarzam, że plik końcowy, który widzimy *.mkv, *.avi, czy *.mp4 to tylko kontener. A użyte w nim kodeki mogą być tak różne jak osoby je tworząc. O tym wiele osób nie wie lub nie pamięta. Trzeba sprawdzić w instrukcji jakie dokładnie kodeki audio i wideo dla danego kontenera obsługuje telewizor. Ten sam kodek x264 może być użyty w kontenerze avi, mkv i mp4, ale mogą być w nich zastoswoane również takie kodeki jak np. mpeg4, msmpeg4 i inne. Trochę tego jest.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Hotshot

kodeki.jpg

GrandMaster

@kamil40013  Tylko do tego modelu UE32N5002 niema nic napisane w instrukcji.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacjaAutorzy z największą liczbą like