Wsparcie

Open search

Rozwiązanie problemu z aplikacjami w telewizorze

Highlighted
First Poster

Witajcie

 

Wszechobecne aplikacje są jedną z najlepszych funkcjonalności dostępnych we współczesnych telewizorach. Jak sami wiecie, drodzy użytkownicy, nierzadko z "apek" korzysta się częściej niż sandardowej telewizji  Co jednak począć w sytuacji gdy na Netflixie czy Youtubie pojawi się probem? Aplikacja się nie otwiera, film nie chce się odtworzyć, itd. Trzeba pamiętać, że telewizor to tylko sprzęt i nie każda sytuacja tego typu wymaga naprawy. Może być to spowodowane chwilowym błędem systemu, który w prosty sposób da się wyeliminować.

 

Jak to zrobić?

 

Tak jak w przypadku komputera, telefonu czy jakiejkolwiek elektroniki pierwszym krokiem jest oczywiście restart systemu. Odłączmy ekran od zasilania i dajmy mu odsapnąć z minutkę

Jeśli natomiast ten podstawowy krok nie da rezultatu czas przejść na wyższy level. Poniżej przekażę Wam instrukcję jak zresetować oprogramowanie Smart Hub, obsługujące aplikacje na Waszym telewizorze.

Wejdźcie w Ustawienia telewizora, klikając na pilocie „Menu” lub ikonę z domkiem. Następnie przejdźmy do działu „Pomoc techniczna”. Przechodzimy do działu „Diagnostyka” i na samym dole klikamy opcję „Resetuj Smart Hub”.

Ważną rzeczą o której warto wspomnieć to sytuacja z którą można się spotkać po resecie. Mówię tu o ikonach „znikających” z paska apliakcji.

 

Należy wtedy przejść do Menu "APS" na pasku głównym. Tam po zaakceptowaniu warunków korzystania ze Smart Hub oraz opcjonalnym zalogowaniu do konta Samsung będzie można w łatwy sposób przywrócić wszystkie zainstalowane aplikacje do paska głównego.

 

Mam nadzieję, że powyższe instrukcje okażą się Wam pomocne 

 

Trzymajcie się Forumowicze! 

Autorzy z największą liczbą like