Wsparcie

Open search

R6 Portable i problem z dzwiękiem WIFI.

Apprentice

Chciałem by tytułowy głośnik odtwarzał dzwięk z TV właśnie po sieci WIFI. 

W TV mam możliwość wyboru głośnika R6 portable(wifi) ale po próbie odtworzenia dzwięku wyskakuje informacja, że nawiązanie połączenia nie powiodło się (nie można połączć urządzenia R6. Upewnij się, że urządzenie jest włączone}.

Tv to UE55KS7000.

9 ODPOW. 9
Highlighted
Pathfinder

Hej @mateo1977

W aplikacji Samsung Multiroom np. w telefonie, tablecie czy możesz z tych urządzeń poprzez Wifi przesłać dźwięk? Ewentualnie wybierając głośnik R6 w opcjach aplikacji jest możliwość sparowania z dowolnym urządzeniem, wtedy wybierając telewizor, jako urządzenie nadające dźwięk czy też jest problem z połączeniem?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Apprentice

Głośnik odtwarza muzykę z telefony przez WIFI wszystko bez problemu.

Natomiast przy próbie włączenia dzwięku  z TV na głośnik mam przełączony dzwięk na R6 Portable WIFI, ale niestety dzwięku brak.

Ogólnie mam wrażenie że nie wszytko poszło tak jak powinno. Wszytkie instrukcje dotyczą starej apikacji.

Pathfinder

hej @mateo1977

Przyczyną może być jakość połaczenia WiFi między telewizorem a ruterem. sprawdź czy nic nie zakłuca poąłczenia - nie jest miedzy wymienionymi urzadzeniami. Zaleca się również aby to była sieć dziąłająca z częstotliwością 5GHz. Jeżeli masz taką możliwość przełacz ruter na taką i połącz z tą siecią oba urządzenia.

Możesz też wykonać w TV tzw. soft reset czyli odłaczyć go od zasilania na 5 min. Czasem przynosi to spore efekty.   

Apprentice

Niestety ale produkt samsung bardzo rozczarowuje. 

Działa kiedy chce i dosłownie jak mu się chce. 

Czasem wystarczy reset tv (5min wyłączam z sieci), czasem nic nie pomaga. Połączenie bluetooth jest ok natomiast sieć to jakies nieporozumienie. Zmiany routera itp nic nie pomogły. 

Superuser II
Superuser II
A soft na tv i głośniku aktualny? Najlepiej sprawdzić datę wydania aktualizacji na stronie wsparcia konkretnego urządzenia i porównać z wersją na urządzeniu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Soft Tv 1208 jest najnowszym softem.

Instrukcja głośnika obejmuje starą aplikację, która wygląda całkowicie inaczej.

Jestm po konsultacji z pomocą samsung i jedno co mi przychodzi na myśl.. to jak najszybciej pozbyć sie wszystkiego co ma logo samsung.

Jedyną radą i pomocą jaka przyświecała naszej rozmowie to udać się do serwisu lub sklepu gdzie zakupiłem towar

Niestety ale konsultant proponuje cały czas reset urządzenia co w gruncie rzeczy byłoby i może trafionym pomysłem gdyby nie fakt że robiłem to przynajmniej 10 razy a na moją sugestie, że urządzenie nie resetuje ustawień sieciowych zaproponował ... serwis.

Superuser II
Superuser II
Całkiem możliwe, że wyłożyła się karta sieciowa i bez wizyty w serwisie faktycznie się nie obejdzie.
Jeżeli wszystkie dotychczasowe porady i działania nie przyniosły pożądanych efektów, to faktycznie zamiast powielać zachowania innych i użalać się jaka to firma jest be, może faktycznie warto skontaktować się z serwisem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

dziękuje za pomoc.

Jestem po prostu lekko rozczarowany produktem. Rozumiem, że to nie TV z najwyższej półki ale blisko 6 tysięcy skłaniało mnie do przekonania, że to jest fajny i przyjazny produkt. Niestety okazało się, że TV samsung w porównaniu do konkurencyjnych TV jakie mam u córki jednej lub drugiej jest niczym jak nieudolnym produktem.

Oddać się już go nie da i żyć z nim należy w zgodzie ale musiałbym go chyba wyłączyć by się nie denerwować.

Pomoc ze strony konsultantów powinna również być bardziej fachowa bo trochę się ogranicza do proponowania resetu.

Superuser II
Superuser II

@mateo1977

Ale nie odpowiedziałeś jeszcze na jedno pytanie. Czy sprawdzałeś wersję softu w głosnikach? Te, jak pozostałe urządzenia mają możliwość aktualizcji. Nie napisałeś dokładnie którą wersję głosnika posiadasz, więc zaproponuję obie strony.

WAM6500 - http://www.samsung.com/pl/support/model/WAM6500/EN#downloads

WAM6501 - http://www.samsung.com/pl/support/model/WAM6501/EN#downloads

Sprawdż jeszcze tę kwestię.

Autorzy z największą liczbą like