Wsparcie

Open search

QE65Q67R pionowe pasy w tle (chyba podświetlenie)

Highlighted
First Poster

Witam

 

Chciałym się upewnić czy dostałem wadliwy egzemplarz (tv kupiony parę dni temu) chociaż wątpie żeby to było normalne. Ciągle widać pionowe pasy jakby nierównomierne podświetlenie , najbardziej przeszkadza to w grach gdzie obraz jest dynamiczny a te pasy ciągle widać jakby coś było pod ekranem.  Na zdjęciach jest po prostu jednolity szary kolor. Sprawdzone na starszym modelu z podswietleniem krawędziowym i nic takiego nie występuje.

11.jpg22.jpg

4 ODPOW. 4
Expert

Cześć @Majk86 ,

 

Pasy, które obserwujesz to efekt bandingu i jest integralną cechą technologii wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (LCD). W różnym stopniu będzie ono widoczne w każdym wyświetlaczu LCD.  Z uwagi na konstrukcję układów podświetlania, może być widoczne w większym stopniu w urządzeniach LED TV, korzystających z tego typu podświetlenia.

Spróbuj dostosować ustawienia obrazu w menu telewizora, aby ten efekt zminimalizować(Ustawienia->Obraz->Ustawienia Eksperckie).


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Jest to strasznie irytujące i aktualnie bardzo żałuje zakupu chociaż po recenzjach i oglądaniu w sklepie nic takiego nie występowało. Da radę cokolwiek w tej sytuacji zdziałać jeżeli chodzi o gwarancję czy starać się bezpośrednio w sklepie ? Bo narazie dostałem info z srwisu, że nie widać problemu na zdjęciach...

3.jpgw ruchu wygląda to jeszcze gorzej ...

Apprentice

Jeśli pasy widoczne na ekranie bardzo Ci przeszkadzają i nie da się wyregulować ustawień na tyle, by efekt zminimalizować, myślę, że jedyną opcją, która pozostaje jest konsultacja bezpośrednio z infolinią Samsung. 

Możliwe, że konsultanci po zobaczeniu zdjęć będą w stanie coś zasugerować 

First Poster

Nie da się tego wyregulować a z konwersacji z Samsungiem wynika , że wydając ponad 4 tys na tv trzeba szczęścia żeby obraz był ok 😛 ( QC chyba do bani w fabryce ) Tak więc akurat zdążyłem zwrócić moja sztukę do sklepu i póki co będę trzymał się z dala od samsunga. 

Autorzy z największą liczbą like