Wsparcie

Open search

Przegladarka SmartTv, nie można znaleźć serwera

ROZWIĄZANE
First Poster

Posiadam samsung tv model ue43j5600, połączony do sieci Netia bezprzewodowo. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że część stron nie działa wyskakuje komunikat: „nie odnaleziono serwera”. Głównie chodzi o strony odtwarzające filmy/seriale jak np. cda. Co dziwniejsze te strony jeszcze jakieś pol roku temu działały, na tablecie i telefonie podłączonym do tej samej sieci wifi działają bez zarzutów. Zresetowałem tv do ustawień fabrycznych, nie ma nowych aktualizacji do zainstalowania. Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi i jak da się zlikwidować tą usterkę?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
GrandMaster

@MisskazaJak Ci załeży mieć na dużym ekranie TV  to zakup jakieś przystawki smart na android lub przez laptopa/komputer po HDMI.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

9 ODPOW. 9
GrandMaster

@MisskazaCzy masz taki firmware wer 1530 ? A poza tym na innych urządzenia mogą działać a na TV już nie bo brakuje flash player i jest inna przeglądarka.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser II
Superuser II

@Misskaza to najprawdopodobniej brak wsparcia flash, który wykorzystują te strony. Niestety jest to technologia już nie aktualizowana, bez wsparcia.  Wycofana z odbiorników Samsunga w trakcie aktualizacji.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Gdzie mogę sprawdzić wersje firmware? W ustawieniach nie pojawiają się żadne nowe aktualizacje. Jeżeli chodzi o flashplayer to rozumie ze te strony nigdy by nie działały a ja wcześniej z powodzeniem z nich korzystałam na tym tv, przestały działać dopiero niedawno. 

First Poster
Rozumie ze mam się pożegnać z przeglądarką na tv na dobre bo zaraz cała zawartość uzależniona od flashplayer przestanie działać 😬?
GrandMaster

Gdzie znajdziesz masz tutaj https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Informacje-o-telewizorze-gdzie-znaleźć/m-p/...

Temat z flash player  znany mi jest od wielu lat na TV raz działa a raz nie a na innych urządzeniach korzystasz z Chrome 

First Poster

Tak jest to wersja 1530, co teraz ? :-)

GrandMaster

@MisskazaJak Ci załeży mieć na dużym ekranie TV  to zakup jakieś przystawki smart na android lub przez laptopa/komputer po HDMI.

First Poster

@vdsl2  napisał(a):

@MisskazaCzy masz taki firmware wer 1530 ? A poza tym na innych urządzenia mogą działać a na TV już nie bo brakuje flash player i jest inna przeglądarka.

jaki flasch player potrzebuje

@vdsl2  napisał(a):

to jest model 7100 samsung

Highlighted
GrandMaster

@czarnygonzo  Nie ma żadnego flasch player do TV. Jak strona Ci się nie otwiera ?

Autorzy z największą liczbą like