Wsparcie

Open search

Problemy ze stabilnością pracy systemu - UE55KS9000

Highlighted
Explorer

Na stronie wsparcia produktu widzę, że ostatnia wersja oprogramowania została wydana 03.08.2017 i jest to wersja 1201.6. Niestety, w informacjach o oprogramowaniu w TV widoczny jest tylko pierwszy człon wersji, czyli 1201. Czy jest szansa, że mam wersję starszą niż 1201.6?

Problem w tym, że po kilku dniach użytkowania nowego telewizora pojawiły się problemy:

- ekran mocno przyciemnia się po zamknięciu aplikacji (YouTube, Netflix, RMF-FM, itd.) i do momentu akcji użytkownika (np. przesunięcie zaznaczenia lub włączenie nowego okna) jest przyciemniony co najmniej o połowę

- po zamknięciu aplikacji nie zawsze pojawia się główne menu - sprawa losowa, czasami ekran pozostaje czarny do momentu kliknięcia "home" na pilocie, a czasami poprawnie wraca do głównego menu.

Ponadto, w aplikacji YouTube nie mogę odtwarzać większości dostępnych materiałów - cały czas trwa jakby ładowanie filmu, jeszcze przed buforowaniem - pisałem o tym w poprzednim temacie.

Proszę o wskazówki, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.

1 ODPOWIEDŹ 1
Pathfinder
Witaj @laszlociaszlo.

Prawdopodobnie masz tę samą wersję oprogramowania, którą widzisz na stronie Samsunga. Możesz to sprawdzić w ustawieniach telewizora w Pomocy Technicznej w zakładce "Kontakt z firmą Samsung". Tam będzie podana pełna nazwa oprogramowania. Numer będzie po drugim myślniku.

Z reguły, jeżeli pojawia się kilka objawów niestabilnej pracy odbiornika, warto wykonać reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Możesz tę funkcję wywołać poprzez:
Ustawienia -> Pomoc techniczna -> Diagnostyka -> Resetuj.
Oczywiście konieczne będzie ustawienie odbiornika od początku. Niemniej jednak powinno to rozwiązać problem.
Autorzy z największą liczbą like