Wsparcie

Open search

Problem z połączeniem wifi UE50NU7092

First Poster

Witam!

Przeszukałem wasze forum, ale nie znalazłem połączenia mojego problemu z innymi wątkami dlatego piszę nowy temat.
Mam problem z połączeniem wifi ze smart tv Samsunga a dokładniej modelu UE50NU7092 a internet mam z Netii, router od nich (Netia spot).
Dokładnie chodzi o to, że nie za każdym uruchomieniem telewizora chce się on połączyć z wifi. Wyskakuje komunikat brak dostępu. Wystarczy włączyć i wyłączyć telewizor (czasem trzeba zrobić to dwa razy) i wtedy się połączy. Testowałem na hotspocie i innym internecie z routerem TP-link i taki problem nie występuje. Wydaje mi się ze chodzi tutaj o konfiguracje routera, ale nie mam pojęcia co trzeba by było zmienić żeby było dobrze.
Jakieś pomysły?

8 ODPOW. 8
Big Cheese

@Jablo3, Czy masz już zainstalowane najnowsze oprogramowanie w wersji 1202 ?

 

Czy router z Netii sprawia problem z innymi urządzeniami, czy tylko z telewizorem ?

First Poster
Aktualizacja najnowsza. Laptop, telefon, PS4 śmiga bez żadnych problemów. Tylko z telewizorem jest problem...
Legend

@Jablo3  Czy taka wersja firmware jest w TV jak podał @kamil40013  ? Czy w routerze masz ustawione kanał WIFI automatyczny czy na ręczny wybór kanału? ustaw na 6 lub 11 powinno rozwiązać twój problem.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacjaFirst Poster

Firmware to 1202. Zawsze aktualne. Kanał zmieniłem na 8, bo czytałem gdzieś na forum że powinnien być ustawiony ręcznie, ale nie wyższy niż 10. Później spróbuje użyć tych dwóch. 

Expert

@Jablo3 

Upewnij się, że adres IP jest ustawiony w routerze na stały, to sprawi, że telewizor nie będzie tracił połączenia z siecią WiFi po każdym wyłączeniu. Jeżeli w dalszym ciągu ten problem będzie się pojawiał, skontaktuj się z infolinią, konsultanci połączą się zdalnie z Twoim telewizorem, żeby wykonać diagnostykę i potrzebne czynności

 

                          Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!  

 

First Poster
Ok, tak zrobię. Dziękuje za informacje i pomoc! 😊
Navigator

Cześć,

Skoro laptop, telefon, PS4 śmigają bez żadnych problemów, wg mnie nie ma co "grzebać" w ustawieniach routera. Twój TV powinien się połączyć z siecią jak każde inne urządzenie. Spróbuj zresetować swoj TV i ponownie przeprowadź konfigurację. Jeśli to nie pomoże, tzn dalej będzie zrywać połączenie to prawdopodobnie wina leży po stronie TV (karty sieciowej). Zgłoś na infolinię i dalej do serwisu.

First Poster

Tylko ze przez ostatnie pare dni korzystałem znowu z internetu NC+ z routerem tp-link i nie ma tego problemu. Przy każdym włączeniu telewizora połączenie z internetem jest stabilne. Tu musi być problem z netia spotem...

Autorzy z największą liczbą like