Wsparcie

Open search

Problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny, timeshift, test wydajności urządzenia nie powiódł się.

ROZWIĄZANE
Explorer

Witam. 

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z funkcją timeshift. 

Sprzęty jakie posiadam:

TV UE55KU6470S

DYSK WD My Passport 500GB (WDBKXH5000ABK-03)

Po podłączeniu dysku do portu USB HDD, i wciśnięciu na pilocie fukcji nagrywania programu w tv (program cyfrowy) wyskakuje komunikat "Podłączone urządzenie USB może nie obsługiwać nagrywania. Czy wykonać test wydajności?". Po kliknięciu "TAK" pojawia się małe okienko z informacją o wykonywanym procesie, po czym wyskakuje komunikat "Test wydajności urządzenia nie powiódł się."

Proszę o informację co mogę zrobić w tym przypadku. Około rok temu dysk ten działał bez problemu pod tv LG i funkcja timeshift również. Sformatowalem też dziś dysk na komputerze i nic to nie pomogło. Czy w tv (system tizen) nie ma gdzieś formatowania tego dysku jakby "pod Samsunga"? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej fukcji.

Pozdrawiam, 

Arkadiusz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
GrandMaster

@slonikdendiTo sformatuj dysk a sam się przekonasz ze funkja zadziała.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

26 ODPOW. 26
Superuser II
Superuser II
Mam podobny w wersji 300GB i działa poprawnie. Odłączałem i podłączałem wielokrotnie i za każdym razem przechodzi poprawnie test .
Oczywiście podłączasz go do właściwego USB, przeznaczonego dla HDD?
Formatowałeś go w trybie szybkim, czy pełnym, z poziomu eksploratora, czy systemowego zarządzania dyskami?
Sprawdź z innym kablem. W ostateczności zorganizuj inny dysk i sprawdź telewizor.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Tak, podłączam do wejścia HDD. 

W trybie szybkim i pełnym NTFS z poziomu eksploratora (moj komputer, wlasciwosci, formatuj). Po co inny kabel? Filmy i zdjęcia odtwarzane z dysku działają bezproblemowo. 

Szewcu72, TV też masz taki jak ja? 

Superuser II
Superuser II
Mam Q7F. A sprawdzałeś co się dziej, gdy podłączasz czysty dysk? Z tego co napisałeś wynika, że podłączasz go z zawartością.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

To chyba świeża maszyna, qled? Najpierw sprawdzałem czysty, sformatowany. Później z wrzuconymi plikami i reakcja tv jest identyczna. Robię teraz pełny format z pozycji zarządzania dyskami, ale obawiam się, że to nic nie da. 

Superuser II
Superuser II
Telewizor świeżo po zakupie?

Explorer
W kwietniu został zakupiony.
Superuser II
Superuser II
Sprawdź jeszcze aktualizację dla tv. Ale na stronie, porównaj wersje softu na stronie z tą w tv.

Explorer

Dzień dobry.

Zaktualizowalem oprogramowanie do tego ze strony (z 1201 na 1208) i niestety bez zmian.
Przed aktualizacją wykonałem jeszcze formatowanie dysku w trybie exFAT i po podlaczeniu do TV wyskoczył komunikat:

"Konieczne jest sformatowanie urządzenia. Aby użyć funkcji nagrywania lub Timeshift, podlączone urządzenie USB musi być dostępne w celu nagrywania. Czy chcesz zmienić format urządz.?"

Oczywiście kliknąłem "Tak", w górnym prawym rogu pojawiło się małe okienko z informacją o formatowaniu dysku, a na koniec to samo okienko co wcześniej, czyli: "Test wydajności urządzenia nie powiódł się".
Następnie po podłączeniu dysku do komputera nadal byl exFAT, więc raczej wcale go nie sformatował.

Jeszcze jakieś pomysły? Już mi ręce opadają..

Superuser II
Superuser II
Być może dysk jest w jakimś stopniu uszkodzony lub za wolny? Trudno gdybać. Żeby wyeliminować wadę w telewizorze, sprawdź, jak masz taką możliwość inny dysk.

Autorzy z największą liczbą like