Wsparcie

Open search

Powiększony obraz na kanałach SD

Explorer

Nie o to chodzi! Ja nie mam ambicji udowadniania czegokolwiek komukolwiek. Chciałbym po prostu móc patrzeć na ekran telewizora, który generalnie mi się podoba i się nie wkurzać na czyjeś niedoróbki!
A teraz jest tak, że mam rower, który skręca tylko w prawo... Rower jest, wszystkie części sprawne, usterki nie widać a skręcić w lewo się nie da.......

Navigator
Patrząc na te zdjęcia to też wg. mnie jest nie tak. Ja posiadam tv serii MU i u mnie logo polsatu jest tak jak powinno być czyli około 5-6 cm od ramki i na wszystkich innych kanałach również ten odstęp jest znaczny, więc domyślam się że mam ok.
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @LeS59,

Rozumiem Twoje rozczarowanie zainstniałą sytuacją.

Ze swojej strony zapewniam, że przekażę opisaną przez Ciebie komplikacje do inżynierów wsparcia oraz działu R&D (rozwoju oprogramowania) firmy Samsung.

Wierzę, że jedna z kolejnych aktualizacji  poprawi wyświetlanie obazu z kanałów SD.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Explorer
Witaj <mrbc>. Czy Twój odbiornik ma zainstalowany kodek audio MPEG-2 Layer 2. Pytam w związku z innym tematem ale podejrzewam, że ma to związek. Wg mnie Samsung wpuścił na nasz (polski) rynek odbiorniki niezgodne z rozporządzeniem:
https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2017.109.0001092,rozporzadzenie-ministra-administracji-i-cyfryza... gdyż nie daje możliwości wyboru (p.7 pp.2) wejściowego strumienia audio z tej prostej przyczyny, że MPEG2 audio nie jest zaimplementowany. Zaznaczam - NIE JESTEM PRAWNIKIEM i oczywiście mogę się mylić. Jest projekt nowego rozporządzenia:
https://www.piit.org.pl/__data/assets/pdf_file/0013/11191/R_MC_odbiorniki-cyfrowe-projekt.pdf
Jednakże wg mnie nie zmniejsza/omija wymagań dotychczasowych lecz je podnosi:
p7. pp2. "wyboru składowej fonii usługi w przypadku transmisji wielu składowych fonii w ramach
jednej usługi; Zaleca się aby pilot odbiornika posiadał przycisk do wyboru ścieżki dźwiękowej
lub inny mechanizm umożliwiający w łatwy sposób wybór tej ścieżki"
Pozdrawiam
Leszek Snarski
Explorer
Dzięki serdeczne <RadekK>. Próbowałem "łopatologicznie" wyjaśnić problem ekipie na sepol.contactus ale... nie ma szans. Powstrzymuję się z pisaniem do Prezesa, gdyż zdaję sobie sprawę, że On tego i tak nie przeczyta...
Ludzie z techniki dają jakąś szansę!
Jeszcze raz DZIĘKI.
Navigator
@LeS59 Witam, nie zastanawiałem się nigdy nad czymś takim jak wybór wejściowego strumienia audio. Dodam, że w ustawieniach mam możliwość wyboru PCM, lub BITSTREAM.
Superuser II
Superuser II

Od powoem krótko, to wszysko są zalecenia, nie sztywne wytyczne. Co robi wielką róznicę.

Co do formatu wejściowego kanałów audio, to tu też kwestia jest prosta. Albo mamy do wyboru PCM, czyli streo albo Bitstream, czyli multiformat. Telewizor sam dostosowuje się do formatu sygnał u podawanego przez urządzenie zewnętrzne.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Witaj @Szewcu72 

Jak pisałem wcześniej nie jestem prawnikiem czyli mogę się mylić... Jednakże dla każdego normanie myślącego człowieka tekst:

§ 1. 1. Rozporządzenie określa wymagania techniczne i eksploatacyjne dla odbiorników cyfrowych służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych.

ze słowem "wymagania" a nie np "zalecenia", jest jasny do zrozumienia. Jednak prawnicy używają własnych sformułowań, dlatego mogę się mylić!

Co do wyboru strumienia wejściowego - jeśli uznamy, że Rozporządzenie jest "zaleceniem" to nie ma o czym dyskutować. W przeciwnym razie:

7. Dostęp do usług
Odbiornik cyfrowy zapewnia co najmniej możliwość:
1) odbioru programów telewizyjnych niekodowanych (FTA);
2) wyboru składowej fonii usługi w przypadku transmisji wielu składowych fonii w ramach jednej usługi

ze szczególnym naciskiem na "zapewnia co najmniej" oraz "wyboru".

Jeśli jakieś urządzenie "samo" robi "coś" a użytkownik nie ma możliwości zmiany tego "czegoś", to wg mnie nadaje się do wyrzucenia, gdyż za chwilę może się okazać, że "samo" wybierze program, który masz oglądać.

Pozdrawiam serdecznie

Leszek Snarski

Explorer

@mrbc - muszę przyznać, że ja również. Jednak opóźnienie dźwięku na stacji Polsat (SD DVB-T) jest tak irytujące, że się tym zainteresowałem. Nie jestem pewien czy PCM i BITSTREAM nie są przypadkiem strumieniami skierowanymi na głośniki/wzmacniacz, czyli po drugiej stronie tunera...

Explorer
Stacja Nowa TV w dniu 1 sierpnia zmieniła oprawę graficzną. Pasek informacyjny pozostaje po lewej-dolnej stronie ekranu lecz rozpoczyna się czerwonym kołem, na którym nie ma napisów.
Autorzy z największą liczbą like