Wsparcie

Open search

Powiększony obraz na kanałach SD

Legend

Napisz do Działu reklamacji https://www.samsung.com/pl/info/contactus/ nie muszę pisać do Ciebie na priv. I wiem jak wygląda karta naprawy i jakie się zostawia na niej adnotacje również co wpisuje się do systemu. Trochę pracowałem dla Samsunga.

Fajny ranking sporo wyjaśnia na temat proporcjach 4:3

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
> Nie zwróciłeś uwagi że na niektórych filmach są za szerokie postacie na Stopklatka TV w formacie 16:9 ale jest Ok na 4:3.

I znowu powinienem zapytać czy wiesz dlaczego... Lepiej wyjaśnię od razu.
Właściwie wszystkie starsze materiały filmowe przeznaczone do TV były nagrywane w formacie 4:3, czyli w rozmiarach ówczesnych TV kineskopowych. Obecnie format ten jest przeżytkiem. Jednakże standard emisji DVBT dopuszcza ten format (informacja o rozmiarach obrazu jest zapisana w nagłówkach sygnału) i niekiedy różne stacje emitują programy w tym formacie, m.in. Stopklatka, Puls, TVN. Odbiornik ustawiony na automatyczną zmianę rozmiaru obrazu powinien niezauważalnie przełączyć się do właściwych proporcji.
POLSAT od jakiegoś czasu nadaje WYŁĄCZNIE 16:9 dodając pionowe czarne pola po lewej i prawej aby zachować właściwe proporcje. Przełączenie manualne na 4:3 spowoduje "wyszczuplenie" obrazu ;-)
Pozdrawiam.
Explorer
No widzisz...
Koresponduję intensywnie z "contactus" od kilku dni.
Legend

W latach 90 były takie TV jak Philips Machine gdzie dopasowywał proporcje obrazu o jakich piszesz ale było to męczące.

Miłego pisania z działem reklamacji.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Explorer
W swoim TV też możesz to ustawić. Menu jest pewnie identyczne z moim. U mnie przełącza.
Korespondencja nie jest szczególnie miła... :(
Legend

@LeS59  Jak tam korespondencja z działem Samsunga ? Z mojego doświadczenia jest lepiej skorzystać z rękojmi niż gwarancji.

Explorer

Witaj.

Mam wrażenie, że na moje "wypociny" odpowiada automat zmieniający jedynie podpis pod odpowiedzią. Jeśli jednak są to ludzie to mają badzo ograniczony zasób słów i zdolność czytania ze zrozumieniem.

Generalnie, pomimo swoich wad, obiornik mi się podoba, więc chciałbym go zatrzymać, a sklep albo wymieni albo zwróci kasę. Jednak nie mogę zaakceptować niedoróbek tak renomowanej skądinąd firmy.

Będę walczyć jak lew

Legend

Wczoraj byłem u znajomego i sprawdziłem jak to jest na UE50RU7452 i jest tak samo jak na moich jak i twoim TV. Więc nie widzę zadnej wady.

Explorer
Ja byłem w Markecie, gdzie telewizorów "jak mrówków". Pisałem już, że KAŻDY Samsung, który udało mi się zobaczyć ma tę wadę. To, że każdy działają tak samo nie oznacza, że są one sprawne.
Legend

Ciężko będzie Ci udowodnić że Samsung ma wadę.

Autorzy z największą liczbą like