Wsparcie

Open search

Powiększony obraz na kanałach SD

Legend

@LeS59  Nie porównuje się dwóch różnych marek I nie jest to problem po stronie opragramowania TV nawet nie wiesz co to jest geometria obrazu. Juz otrzymałeś gdzie musisz się udać ze swoim TV.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
Tak generalnie to o co Ci chodzi?
Legend

@LeS59  Nie jest możliwa regulacji geometri. Jak było to robione na TV kineskopowych 4:3 i 16:9.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
Oczywiście. A wiesz dlaczego?
Legend

@LeS59  Nie ma możliwości z poziomu menu serwisowego i też fabryka tego nie robi.

Explorer
Pytam DLACZEGO odbiorniki kineskopowe miały możliwość regulacji geometrii obrazu a (ogólnie) panelowe już nie. Sam zacząłeś temat geometrii. Ja nigdzie o tym nie wspomniałem. Mi chodzi o rozmiary wyświetlanego obrazu (nie ekranu).
Tak więc DLACZEGO?
Legend

Widzę że nie możesz się pogodzić z decyzją serwisu jaką Ci wystawił. Nie zwróciłeś uwagi że na niektórych filmach są za szerokie postacie na Stopklatka TV w formacie 16:9 ale jest Ok na 4:3.

Explorer
Widzę, że piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Krótko wyjaśnię te geometrię, może skorzystasz.
W kineskopach świecił luminofor pobudzany wiązką elektronów emitowanych z "działa". Aby leciały one w odpowiednim kierunku musiały być odchylane polem magnetycznym. Nie było dwóch identycznych cewek odchylających, czyli zdarzały się znaczne różnice w odchylaniu, co powodowało konieczność regulacji GEOMETRII.
Matryce mają określone rozmiary i odległości pomiędzy pikselami są identyczne dla danego panela., czyli regulacja GEOMERTII jest zbędna. Wyświetlaniem zajmuje się procesor obrazu, który oczywiście musi mieć odpowiednie oprogramowanie. Błąd w tymże oprogramowaniu powoduje różne skutki. M.in. takie jak te u Samsunga.
Jasne to jest? Jak nie to pytaj na priv.
Explorer
Decyzja serwisu nie jest wiążąca. Zresztą technicy nie dysponują możliwością zmiany/poprawienia oprogramowania. A usterka jest zapisana na karcie naprawy.
Highlighted
Explorer
> Nie porównuje się dwóch różnych marek
No to Cię zaskoczę (?). Ale chyba miło, bo Samsung prowadzi:
https://www.komputerswiat.pl/poradniki/poradniki-zakupowe/top-telewizory-ranking-2019/x4eehbs

> I nie jest to problem po stronie opragramowania TV
Niestety jest. Wniosek ten wynika z tego, że Twój TV pokazuje dokładnie to co mój.

> nawet nie wiesz co to jest geometria obrazu.
To chyba już wyjaśniłem...

> Juz otrzymałeś gdzie musisz się udać ze swoim TV.
Wg informacji na stronie UOKiK "klient nasz Pan" czyli do mnie należy decyzja co i gdzie reklamować.

Serdecznie pozdrawiam
Leszek Snarski
Autorzy z największą liczbą like