Wsparcie

Open search

Powiększony obraz na kanałach SD

Legend

@LeS59  Nie porównuje się dwóch różnych marek I nie jest to problem po stronie opragramowania TV nawet nie wiesz co to jest geometria obrazu. Juz otrzymałeś gdzie musisz się udać ze swoim TV.

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Explorer
Tak generalnie to o co Ci chodzi?
Legend

@LeS59  Nie jest możliwa regulacji geometri. Jak było to robione na TV kineskopowych 4:3 i 16:9.

Explorer
Oczywiście. A wiesz dlaczego?
Legend

@LeS59  Nie ma możliwości z poziomu menu serwisowego i też fabryka tego nie robi.

Explorer
Pytam DLACZEGO odbiorniki kineskopowe miały możliwość regulacji geometrii obrazu a (ogólnie) panelowe już nie. Sam zacząłeś temat geometrii. Ja nigdzie o tym nie wspomniałem. Mi chodzi o rozmiary wyświetlanego obrazu (nie ekranu).
Tak więc DLACZEGO?
Legend

Widzę że nie możesz się pogodzić z decyzją serwisu jaką Ci wystawił. Nie zwróciłeś uwagi że na niektórych filmach są za szerokie postacie na Stopklatka TV w formacie 16:9 ale jest Ok na 4:3.

Explorer
Widzę, że piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Krótko wyjaśnię te geometrię, może skorzystasz.
W kineskopach świecił luminofor pobudzany wiązką elektronów emitowanych z "działa". Aby leciały one w odpowiednim kierunku musiały być odchylane polem magnetycznym. Nie było dwóch identycznych cewek odchylających, czyli zdarzały się znaczne różnice w odchylaniu, co powodowało konieczność regulacji GEOMETRII.
Matryce mają określone rozmiary i odległości pomiędzy pikselami są identyczne dla danego panela., czyli regulacja GEOMERTII jest zbędna. Wyświetlaniem zajmuje się procesor obrazu, który oczywiście musi mieć odpowiednie oprogramowanie. Błąd w tymże oprogramowaniu powoduje różne skutki. M.in. takie jak te u Samsunga.
Jasne to jest? Jak nie to pytaj na priv.
Explorer
Decyzja serwisu nie jest wiążąca. Zresztą technicy nie dysponują możliwością zmiany/poprawienia oprogramowania. A usterka jest zapisana na karcie naprawy.
Highlighted
Explorer
> Nie porównuje się dwóch różnych marek
No to Cię zaskoczę (?). Ale chyba miło, bo Samsung prowadzi:
https://www.komputerswiat.pl/poradniki/poradniki-zakupowe/top-telewizory-ranking-2019/x4eehbs

> I nie jest to problem po stronie opragramowania TV
Niestety jest. Wniosek ten wynika z tego, że Twój TV pokazuje dokładnie to co mój.

> nawet nie wiesz co to jest geometria obrazu.
To chyba już wyjaśniłem...

> Juz otrzymałeś gdzie musisz się udać ze swoim TV.
Wg informacji na stronie UOKiK "klient nasz Pan" czyli do mnie należy decyzja co i gdzie reklamować.

Serdecznie pozdrawiam
Leszek Snarski
Autorzy z największą liczbą like