Wsparcie

Open search

Powiększony obraz na kanałach SD

Highlighted
Explorer

Witajcie.

Telewizor UE65NU7092U ale mam info od innych ludzi, że jest to samo. Szczególnie widoczne na kanale NOWA TV podczas nadawania paska informacyjnego (czerwony, lewy-dół). Ponadto na STOPKLATKA TV logo kanału na samym niemal górnym brzegu ekranu. Porównując z innym TV (nie Samsung) brak kilku procent obrazu. W ustawieniach nie można zmnieszyć, jedynie powiększyć.

Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć?

70 ODPOW. 70
Legend

@LeS59 Czy posiadasz najnowszy firmware w TV wer 1260.? Ale obawiam się że problem jest po stronie nadawcy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

@vdsl2  napisał(a):

@LeS59 Czy posiadasz najnowszy firmware w TV wer 1260.? Ale obawiam się że problem jest po stronie nadawcy.

Firmware oczywiście najnowszy. Pierwsza rzecz, którą zrobił serwis. Obrazu brakuje sporo:obr01.png

Obawiam się, że nadawcy nie mają z tym nic wspólnego. Na odbiorniku innej firmy postawionym obok, z sygnałem z tej samej anteny obraz jest poprawny (pełny).

LeS

Legend

@LeS59  Według mnie problem jest po stronie żle nadawanego sygnału zamiast 16:9 jest 4:3 powiękony. Możesz zgłosić ten problem do Samsunga przez e-mail

20190724_073213.jpg20190724_075632.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Widzę na fotkach dokładnie ten sam efekt (nie znam modelu TV). Logo Stopklatka i znacznik wieku po lewej jest na samej niemal krawędzi ekranu w dowolnym ustawieniu rozmiaru obrazu.

Powinno być tak:SKTV1.png

Legend

@LeS59  To zgłoś jako uszkodzenie ale może coś więcej Ci napiszą nasi Experci @StaszekM  @ZuzannaN 

Explorer

@vdsl2  napisał(a):

@LeS59  To zgłoś jako uszkodzenie ale może coś więcej Ci napiszą nasi Experci @StaszekM  @ZuzannaN 

Serwis był już dwukrotnie. Uszkodzenia nie stwierdzają - "zgodny ze specyfikacją", tyle że nie mogę się tej specyfikacji doprosić....

Chodzi mi o to, czy na Waszych odbiornikach jest ten sam efekt. Sygnał DVBT "z powietrza".

Przypuszczam, że jest to buła w oprogramowaniu WSZYSTKICH modeli Samsunga, czyli powinna się dać łatwo naprawić.

LeS

Legend

@LeS59  Już Ci pokazywałem z innego modelu jaki ty masz mam UE40JU6740 i UE32J4100. Nie jest żadna wada w opcjach TV masz regulacje pozycji obrazu.

Explorer
Jest regulacja ale tylko na plus. Zmniejszyć nie można. Spróbuj u siebie zmniejszyć tak, aby na NOWA TV przy wyświetlaniu info o programie (lewy-dół) nie obcinał pierwszych liter.
Mój model: UE65NU7092U
Legend

@LeS59  U mnie jest trochę więcej możliwości jak widać na zdjęciach.

imageedit_1_8995058067.jpgimageedit_3_3929449308.jpg

Autorzy z największą liczbą like