Wsparcie

Open search

Pilot uniwersalny na telewizorach serii H i dekodery Cyfrowego Polsatu

Apprentice

Witam

Czy Samsung w końcu poprawi błąd zamienionych przycisków wstecz i wyjdz (return i exit) dla dekoderów Cyfrowego polsatu?

Po skonfigurowaniu pilota uniwersalnego w moim telewizorze 40H6500 dla dostawycy "Cyfrowy Polsat" i czwartego profilu lub po wyborze profilu dla urządzenia ESI-88 są zamienione przyciski return i exit.

Jeśli chce cofnąć się przy użyciu "pilota uniwersalnego" o jedna pozycję muszę wcisnąć exit na pilocie tradycyjnym lub przytrzymać strzałeczkę w kółku na pilocie multimedialnym, a jeśli chce wyjść ze wszystkich opcji muszę wcisnąć return na pilocie tradycyjnym lub krótko strzałeczkę w kółku na pilocie multimedialnym.

Czyli krótko pisząć działa to na odwrót. Inne przyciski działają właściwie.

Problem występuje na dekoderach ESI-88 i Evobox które mają zamienne piloty. Problem potwierdzają inni użytkownicy serii H na forach internetowych.

Będę wdzięczny za poprawę błędu gdyż prawie rok temu już zgłaszałem ten problem jednak nadal nie został poprawiony.

Dziękuję

2 ODPOW. 2
Pathfinder

Hej @Jordan

Funkcja pilota uniwersalnego w przypadku dekodera ma za zadanie przełączanie kanałów (góra/dół), jednakże przekazałem Twoją sugestię do działu technicznego centrali Samsung.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Apprentice

Dzięki za szybką odpowiedz.

Jeśli chodzi o samo przełączanie kanałów a nawet sterowanie głośnością wystarczy tu funkcja Anynet+ (HDMI-CEC).

Dekodery CP to w końcu jedne z najpopularniejszych urządzeń w polsce. Nie proszę o dodanie urządzenia i dodatkowych funkcjonalności, a jedynie o poprawę błędu który dla programisty jest banalnie prostą poprawką.

Zaznaczam że nie chodzi tu o niekompatybilność a czyjś błąd przy programowaniu przycisków dla pilota uniwersalnego. Po wybraniu dedykowanego profilu dla ESI-88 przyciski wstecz i wyjdz na tym profilu są zamienione właśnie dla tego dekodera.

Z tego co rozmawiałem z użytkownikami innych modeli telewizorów Samsunga to w nowszych modelach (J i K) funkcje te działają poprawnie.

Dzięki

Autorzy z największą liczbą like