Wsparcie

Open search

Pilot Tv wyłącza amplituner lecz go nie włącza

Legend

@zipeczek  Czy szukałeś po marce i modelu ? Do prawidłowego działania wymagany jest Pilot Smart. Wczoraj sprawdziłem na takim modelu i działa bez problemu.

20190407_073749 (2).png

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Dzięki za podpowiedzi, ale nic nie zmieniły mojej sytuacji.

Tuner Yamaha miałem czasowo pożyczony, więc musiałem go zwrócić.

Jestem po kolejnych tygodniach poszukiwania ustawień, które pozwoliłyby jednym pilotem (z dekodera SAT) znowu obsłużyć odbiór programów telewizyjnych wraz z włączaniem i wyłączaniem wszystkich urządzeń po HDMI CEC. W AVR Marantz włączyłem próbnie zupełnie mi nigdy niepotrzebną opcję pt "proste menu" (możliwość sterowania AVR pilotem z TV poprzez HDMI) i ... AVR zaczął się zawsze włączać po kilku sekundach od włączenia TV. Potem jeszcze kilkadziesiąt sekund na obraz z funkcji AVR "proste menu" i po tym czasie zwykle mogę już oglądać TV SAT i sterować układ pilotem z dekodera SAT. Kilkadziesiąt sekund od włączenia zestawu do pojawienia się stabilnego obrazu na TV to jednak absurd.

Ale ... w 2 przypadkach na 5 po włączeniu jak wyżej i po zniknięciu obrazu z "proste menu" TV w ostatnim momencie wymusza przełączenie wejścia HDMI w AVR z SAT na AudioTV i dźwięk (obraz na tym etapie jest przykryty "prostym menu") z dekodera SAT oczywiście znika. AudioTV w AVR oznacza, że aktywne jest wejście dźwięku i video po HDMI ARC z TV ( a nie z dekodera SAT). Wszystko włączone ale programu SAT oglądać nie można.

Ale ... zauważyłem zupełnie przypadkowo w kilku sytuacjach, że po wyłączeniu całego zestawu (to nadal działa poprawnie) po kilkunastu/klkudziesięciu minutach następuje niekontrolowana sekwencja samoczynnego włączania TV i dalej załączania AVR, a po kilku sekundach wyłączenia TV i AVR i znowu od początku. Trwa to ok 3 razy i potem wszystko się wyłącza - po prostu TV "żyje" własnym życiem. Zdażyło się już też, że zastałem po wejściu do pokoju włączony bez mojej ingerencji TV i teraz przypuszczam, że jest to wynik zakończenia się tej sekwencji, ale tym razem z włączonym TV.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły co zrobić z TV (choć jestem już przekonany, że problem tkwi w oprogramowaniu) to oczywiście chętnie przyjmę wszelkie wskazówki.

Expert

Cześć @zipeczek,

Czy takie niestabilne zachowanie występuje również przy odłączonych urządzeniach.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED