Wsparcie

Open search

Pilot Tv wyłącza amplituner lecz go nie włącza

First Poster

Coś muszę w tej sprawie zrobić bo próbowałem wszystkich opcji i bez zmian...

GrandMaster

@DawidisJeszcze zobacz tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Mam bardzo podobny problem, z tym że TV to JU7000, a amplituner to Marantz SR5012 (i jeszcze dekoder SAT 4K Ultrabox) i całość steruję jednym pilotem z dekodera SAT. Wyłączenie dekodera SAT wyłącza TV i SR. Włączenie dekodera SAT włącza TV, ale SR już nie (choć czasami wszystko działa prawidłowo, nawet włączanie).

Wcześniej jak zamiast dekodera SAT miałem kartę CAM w TV też były problemy pomiędzy TV  i SR, ale po przejściu na dekoder Ultrabox przez pierwsze 2 tygodnie od podłączenia całego układu wszystko działało poprawnie i pewnego dnia .. koniec.

Nie wiem skąd ta przypadkowość i dlaczego ten układ nie działa prawidłowo za każdym razem. Kable wymieniałem, soft aktualizowałem i od wielu tygodni próbuję znaleźć jakieś rozwiązanie ... nawet SR wysłałem do serwisu dystrybutora (ale jedynie potwierdzili mi, że z LG i SONY działa na pewno prawidłowo).

Udało się coś zrobić ?

GrandMaster

@zipeczek  Ja mam JU6740 i działa prawidłowo z każdym sprzętem do niego podłączonym nie zależnie od marki Denon Yamaha czy inne. Ciężko będzi Ci pomóc na odłegłość.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Expert

Cześć @zipeczek,

Sprawdź na pewno czy masz aktualne oprogramowanie w tv z numerem 1530.1 i w SR też powinno być aktualne.
Jak już będziesz miał pewność, że oprogramowanie jest aktualne a mimo wszystko urządzenia nie dogadują się, nie pozostaje nic innego jak poczekać na aktualizację.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Problem trwa nadal ...

Od ostatnego postu udało mi się podłączyć w miejsce SR Marantz (nie zmieniając konfiguracji pozostałych elementów) na testy YAMAHA RX V685. Po aktualizacji oprogramowania i ustawieniu tak jakby było dobrze, ale wystrczyło parę razy wyłączyć i włączyć zestaw (!) a przestało funkcjonować sterowanie głosem w amplitunerze z pilota dekodera. Pozostawienie tego układu wyłączonego na noc zawsze powodowało na drugi dzień brak włączenia amplitunera przez TV - podobnie jak z SR (cały czas przy popranym współdziałaniu dekodera i TV). Jednym słowem JU7000 nie działa prawidłowo poprzez HDMI CEC zarówno z amplitunerem Marantz, jak i Yamaha.

Wróciłem do amplitunera SR (funkcja włączenia amplitunera z pilota dekodera nie działa cały czas) i parę dni temy TV zameldował mi, że instaluje nowe oprogramowanie - ale rewizja pozostała bez zmian. Problem z włączaniem także.

Na razie nie mam pomysłów co dalej. Może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć ?

Expert

Cześć @zipeczek  

Powrócę do tematu wersji aktualizacji na telewizorze. Dla modelu JU7000 nie została wydana nowa wersja w ostatnim czasie. Ostatnia posiada numer 1530.1. Czy u Ciebie on się zmienił?

First Poster

Nie. Numer wersji nadal jest ten sam.

Niemniej jednak po włączeniu TV od razu pojawił się komunikat o aktualizacji oprogramowania, potem kilka minut oczekiwania i kolejny komunikat o automatycznym wyłączeniu i włączeniu TV (co nastąpiło). Może to nie była aktualizacji oprogramowania systemowego, a np. playerów ?

RadekK Moderator
Moderator

@zipeczek,

Brak zmiany numeru wersji oprogramowania wskazuje na to, że faktycznie nie była to znacząca aktualizacja systemu w telewizorze.

Bardzo mi przykro, ale opisana sytuacja wygląda na niekompatybilność urządzeń. Możesz skontaktować się z infolinią, mają możliwość diagnostyki zdalnej. Pozwoli to sprawdzić, czy po stronie telewizora są błędy.

Może @vdsl2 będzie miał jeszcze jakiś pomysł.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
GrandMaster

@RadekK  To co napisał @zipeczek  że TV wykrył nowe oprogramowanie zdarzało się że coś nie poszło z pobraniem firmware i zostało to naprawione tej samej wersji. A co do YAMAHA RX V685 czy masz taki firmware ?https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v685/downloads.html

Autorzy z największą liczbą like