Wsparcie

Open search

PS4 pro traci sygnał w trybie gry UE55MU7042

First Poster

@ 

A jaki model konkretnie posiadasz?

@  

Jaki model TV posiadasz, aktualizowałeś również najnowsze sterwoniki od samsunga do TV, jakie ustawienie yuv420 czy yuv422?

Explorer

mi w Horizon jest ok, najgorzej w PES2019
tu masz wątek gdzie się żale..., 55-QLED-TV-2018-Q7F

ps. jutro bedzie u mnie serwis z częściami - zobaczymy co to da ....

Highlighted
Apprentice

Mój tv to UE55NU8072 nie aktualizowany a konsola po aktualizacji yuv422

First Poster

Witam , moj Samsung  UE55MU7002T ma również taki sam problem .. ostatnio zauważyłem ze coraz częściej ekran znika na 5 sekund po czym sie pojawia .. Jedyna możliwość aby ustało jak dotąd to po każdym uruchomieniu  zmieniam rozdzielczość na konsoli na YUV420, później na RGB i na automatyczny. Na czas uruchomienia konsoli sposób się sprawdza. 

RadekK Moderator
Moderator

@Jobu ciekawe rozwiązanie ze zmiana rozdzielczości. Masz zaktualizowane oba sprzęty? Jaka wersja oprogramowania?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Twój UE55NU807 nie posida game motion plus, tylko sam auto game mode?

Expert

@Gs_11 

Jeżeli mówimy o modelu NU8072, to zgodnie ze specyfikacją dostępna jest wyłącznie funkcja auto game mode  

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! 

First Poster

mam nu8052 i ...gdy miałem podłączone na przedłużaczu hdmi - obraz zanikał i się pojawiał. Pewnie za długi kabel.

Natomiast nie ma tego problemu na oryginalnm kablu od ps4 pro.

W konsoli mam ustawione RGB i 2060p na sztywno. Wszystko jest ok.

Jak długie kable macie ? może tu jest problem ?

DamianK Moderator
Moderator

@masza według mnie długość kabla może mieć spore znaczenie. Jeśli się mylę, proszę innych userów o poprawienie, ale mam wrażenie że kilkumetrowe kable to większe utrudnienia w przenoszeniu sygnału między urządzeniami.

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser II
Superuser II

@DamianK jest dokladnie tak jak napisałeś. I dluższy kabel tym większe straty w sygnale lub jego zanik. Stąd np. wszystkie audiofilskie kable przyłączeniowe są bardzo krótkie. W przypadku sygnału wideo w wysokiej rozdzielczosci kabel powinien być "na dobrej miedzi" i max 1 m.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like