Wsparcie

Open search

PROBLEM Z ODTWARZANIEM FILMU Z USB. PROSZĘ O POMOC !

Highlighted
Apprentice

Witam

Jestem posiadaczem modelu  UE40NU7192 4K UHD 40 cali.

Ostatnio chcciałem odpalić z USB film w formacie AVI' niestety telewizor nie mógł odtworzyć tego pliku ( na laptopie ten sam plik odtwarzany był bez problemu także o jakimś uszkodzeniu pliku nie może być mowy). Zaznaczam że wcześniej odpaliłem np film w formacie MKV' i było wszystko dobrze. Czy jest taka możliwość że mój telewizor nie odtwarza plików w formacie AVI' ? Czy może przyczyna tego stanu jest inna ? Bardzo proszę was o opinię i pomoc.

5 ODPOW. 5
Big Cheese

@Bartek1990 Witaj Najprawdopodobniej telewizor nie odtwarza formatu AVI.

Superuser I
Superuser I

@Bartek1990@PrzemekM, Format *.avi jest obsługiwany przez ten telewizor. Pytanie w jakim kodeku jest zapisany ten film ?

Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych klikając w przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.

Pochodzenie ma znaczenie. Wybieraj telefony od oficjalnych partnerów handlowych firmy Samsung.

Big Cheese

@kamil40013 @Bartek1990  Racja  Według specyfikacji modelu UE40NU7192 pliki w formacie avi są obsługiwane. Natomiast plik avi jest tylko kontenerem materiału, który kodowany jest za pomocą kodeka. Jeśli do kodowania użyty zostanie kodek divx lub xvid materiał taki nie będzie odczytany poprawnie przez telewizor.
W instrukcji obsługi urządzenia odnajdziesz  informację jaki format pliku oraz z jakim kodekiem jest obsługiwany TV.

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190102115403583/POL_KM2DVBEUN-3.0.2_181205.0.p...

Strona: 154 

Apprentice

@PrzemekM,@kamil40013 Dziękuję za podpowiedź  

A moglibyście coś więcej powiedzieć na ten temat ? 

"Natomiast plik avi jest tylko kontenerem materiału, który kodowany jest za pomocą kodeka. Jeśli do kodowania użyty zostanie kodek divx lub xvid materiał taki nie będzie odczytany poprawnie przez telewizor."

Ewentualnie co mogę zrobić abym mógł odtwarzać pliki w formacie avi' ?

Legend
Autorzy z największą liczbą like