Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Oto sposób na niedziałające aplikacje!

Expert

Cześć,

W tym poradniku opiszę co zrobić, gdy nie działają aplikacje Smart na telewizorze. Poniżej opisane kroki będą pomocne jeśli aplikacja:
 - się nie uruchamia,

- nie wczytuje treści,

- zawiesza się.

Zacznijmy od podstaw! Do poprawnego działania funkcji SmartHub wymagane jest połączenie z internetem. Zalecana prędkość to minumum 20mbps (Netflix zaleca prędkość około 25mbps do swodobnego oglądania zawartych tam materiałów).

W pierwszej kolejności sprawdźmy, jaką prędkość mamy dostępną w TV. Najprostszym sposobem będzie wykonanie tak zwanego speed testu. Możemy to zrobić poprzez zainstalowaną przeglądarkę w telewizorze:

1.jpg

Możemy skorzystać z kilku stron oferujących  pomiar prędkości łącza internetowego, na przykład www.fast.com

2.jpg

Jeżeli już to sprawdzilismy i mamy połączenie minimum 20mbps, a aplikacje nadal nie działają poprawnie, rozwiązaniem, które możemy wykonać z pozycji użytkownika to Reset SmartHub. W celu wykonania resetu wystarczy wejść do menu głownego telewizora:

3.jpg

Następnie wybieramy opcję Pomoc Techniczna:

4.jpg

Przechodzimy do opcji Diagnostyka:

5.jpg

Na koniec wybieramy opcję Resetuj Smart Hub:

6.jpg

Po wybraniu tej funkcji TV może nas poprosić o kod PIN, domyślnie są to 0000.

7.jpg

Telewizor wykona reset usługi Smart Hub, aplikacje zostaną zainstalowane ponownie. Po wykonaniu powyższej czynności musimy od nowa skonfigurować usługę. W tym celu przechodzimy do zakładki APPS, dostępnej na pasku:

8.jpg

Pojawi się monit o akceptacji warunków:

9.jpg

Wybieramy opcję „Zgadzam się na wszystkie”:

10.jpg

Wszystkie aplikacje zostaną ponownie zainstalowane. Powinno to rozwiązać sprawę niedziałających apek.

Jeżeli po wykonaniu powyższych czynności aplikacje nadal nie będą się ładować, polecam sprawdzić przy połączeniu z inną siecią. Można łatwo to zweryfikować udostępniając na przykład internet ze swojego telefonu.

Mam nadzieję, że poradnik pomoże w sprawie aplikacji i będziecie mogli z nich korzystać bez przeszkód

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED