Wsparcie

Open search

Odgłosy 'strzelającego plastiku' Samsung eu55nu8042

Apprentice
niestety ale każdy tv czy monitor wydaje jakieś dźwięki, kwestia tylko nasilenia. Musi się tak dziać bo obudowa się nagrzewa a przez to plastik zmienia swoją objętość, kurczy się lub powiększa. Trza przywyknąć. Jakby się dało to bym najchętniej całą tylną obudowę odkręcił na stałe.
First Poster

Mam takie same problemy z Samsungiem UE55NU8072. Telewizor dzialal bez zarzutu przez pierwsze 2 tygodnie uzytkowania. Po tym czasie telewizor opiewany mianem Premium zaczal trzaskac po wlaczeniu. Trzaski/pykniecia wystepuja z czestotliwoscia blisko 6 na minute przez okolo 40 minut po wlaczeniu. Po wylaczeniu rowniez wystepuja ale z mniejsza czestotliwoscia. Dziwi mnie, ze skoro serwisanci uwazaja to za "naturalne" to czemu taka informacja nie zostala zawarta w karcie produktu badz specyfikacji sprzetu bo wowczas na pewno nie zdecydowalabym sie na ten model szczegolnie ze stoi w sypialni.

GrandMaster

@Olek524  Ten efekt jest znany od wielu lat tak samo było z TV kineskopowych

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

To nie jest pierwszy telewizor z ktorym mam doczynienia w swoim zyciu zeby mi wmawiac, ze to jest normalne. Pojedyncze trzaski sa zrozumiale ale nie z taka czestotliwoscia. Do tej pory nie podejrzewalam firmy Samsung o tak niskie standardy, zeby takie wady uwazac za normalne. 

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @Olek524,

Przykro słyszeć, że masz złe doświadczenia z telewizorem Samsung. Czy zgłaszałeś reklamację / odwołanie od decyzji serwisu? Warto skontaktować się w tej sprawie z BOK Samsung. Jeśli masz możliwość, nakręć video obrazujące trzaski i załącz link w treści reklamacji do Samsung (np. na dysku Google).

Oto bezpośredni link do formularza kontaktowego:
https://e-contactus.samsung.com/pl/m/erms/init

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Dziękuję za odpowiedź.

Korzystałam już z tego formularza kontaktowego i od tygodnia prowadzę bezowoconą wymianę e-maili.  Przesyłałam również filmik 43 sekundowy na którym słychać 5 trzasków/cyknięć (uważam, że są one słyszalne mimo, że filmik był nagrywany telefonem więc szumy też troche utrudniają odsłuch). Dostałam na to odpowiedź (tu zacytuję):

"Rozumiem, że niepokoją Panią niestandardowe objawy na telewizorze.
Po zapoznaniu się z dokumentacją video, którą Pani przesłała mogę potwierdzić, że jest to naturalne zachowanie."

I mam się pogodzić z tym, że niestandardowe objawy w nowym telewizorze (określanym jako premium) są naturalne.

Jeśli chodzi o "serwis" to wczoraj miałam też telefon w związku z tą sprawą i Pan wykonał "test zdalny" który nie wykazał nieprawidłowości oraz zdalnie wykonał reset telewizora do ustawień fabrycznych.  Jak się spodziewałam - cud się nie wydarzył, telewizor cyka nadal a Pan mailowo ciągle mi wmawia, że to jest normalne.  

Niech każdy kto tu zagląda (z wyjątkiem osób z tym samym problemem a widzę, że trochę ich jest) włączy swój telewizor i wyśle mi filmik gdzie telewizor cyka 5 razy w ciągu 40 sekund bo mi tak potrafi cykać przez godzinę ( i nie trzeba się w to wsłuchiwać bo cykanie jest słyszalne podczas normalnego oglądania telewizji). Ja się z taką częstotliwością pierwszy raz spotykam i to jest nie do zaakceptowania. 

GrandMaster

@Olek524  Zdalna diagnoza tego problemu nie jest możliwa. Jak się domyślam TV stoi na podstawie może wystarczy poluzować śruby i problem ustąpi.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Expert

Cześć @Olek524,

Sprawa, którą opisujesz jest normalnym zachowaniem telewizora. Trzaski może wywoływać rozszerzanie i kurczenie się obudowy telewizora. Nie jest to oznaką usterki telewizora.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

O dzień dobry Panie Stanisławie! @  

Dziwnym zbiegiem okoliczności powyżej opisaną korespondencję,rozmowę i test zdalny prowadziłam też z Panem Staniławem M. także jeśli to Pan to pozdrawiam. 

@ 

Dziękuję, to najbardziej rzeczowa odpowiedź jaką do tej pory otrzymałam. Telewizor stoi na podstawie , poluzowałam śruby jednak to nic nie pomogło. Śruby dokręciłam z powrotem bo czuję się tak trochę bezpieczniej. Poza tym telewizor nie był przestawiany ani ruszany od momentu instalacji a mimo to przez pierwsze 2 tygodnie działał bez zarzutu. 

Też się dziwiłam otrzymaną propozycją testu zdalnego i resetu do ustawień fabrycznych gdyż słyszę, że to jest wyraźny problem natury technicznej/mechanicznej urządzenia niż oprogramowania. Pan mnie jednak zapewniał, że to sprawdza podjednostki więc brnełam w te szaleństwo bo co mi pozostało.

Dodatkowo gdy telewizor stoi wyłączony przez dłuższy czas to coś w nim czasami brzęczy/dzwoni jakby tam załączała się elektronika. Z tym objawem byłabym w stanie żyć gdyż nie jest to aż tak uciążliwe ale miałam nadzieję, że może ma to związek z tym cykaniem i pomoże w postawieniu diagnozy.  

Teraz jestem zasypywana w mailowej korespondencji wycinkami z instrukcji obsługi "W telewizorze zastosowano szybkie obwody przełączające i płynie w nim prąd o dużym natężeniu. W zależności od poziomu jasności telewizor może pracować nieco głośniej niż konwencjonalny telewizor." I czeka mnie dywagacja przez telefon na temat poziomów jasności telewizora w stanie standby, które może powodować takie dźwięki, bo już miałam krótką rozmowę na ten temat. Serio. 

Jak dla mnie rozmowy ze wsparciem technicznym zaczynają osiągać poziom podłogi.

RadekK Moderator
Moderator

@Olek524, wysłałem Ci wiadomość prywatną. Sprawdź proszę. Postaram się pomóc.

Autorzy z największą liczbą like