Wsparcie

Open search

Odgłosy 'strzelającego plastiku' Samsung eu55nu8042

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam,

Czy to normalne, gdy zaraz po uruchomieniu TV z dolnej lewej części słychać ogłosy "strzelającego plastiku"? Sytuacja najczęściej trwa ok. 20 minut po czym praktycznie ustaje. Następnie po wyłączniu TV znów słychać te odgłosy. TV ma niecałe 3 miesiące.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice
niestety ale każdy tv czy monitor wydaje jakieś dźwięki, kwestia tylko nasilenia. Musi się tak dziać bo obudowa się nagrzewa a przez to plastik zmienia swoją objętość, kurczy się lub powiększa. Trza przywyknąć. Jakby się dało to bym najchętniej całą tylną obudowę odkręcił na stałe.
27 ODPOW. 27
Superuser II
Superuser II

@Lukasz6 Podstawowe pytanie.

Telewizor stoi na podstawie, czy zawieszony na ścianie?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

TV stoi na podstawie. 

Superuser II
Superuser II

Jeżeli stoi, to mamy wykluczone przekoszenie podczas montażu na wieszaku.

Według mojej oceny, to objaw typowy dla urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Nagrzewanie się w czasie pracy i stygnięcie konstrukcji po wyłączeniu. Materiały rozciągają się i kurczą, stąd te odgłosy. Sprawdź temperaturę obudowy w czasie pracy, w okolicach miejsca skąd dochodzą.

To moje zdanie, ale może niech wypowiedzą się inni, również eksperci.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Witam. Mam ten sam problem w tym modelu i to w tym samym miejscu, lewy dół. Tylko, że u mnie po kilkugodzinnym oglądaniu "pykanie" trwa 2 godz. TV mam od tygodnia i od razu się to pojawiło. Nie wiem czy to wina plastiku czy co ale skoro mamy w tym samym miejscu to może od czegoś innego.
Będe to zgłaszać do samunsga i zobaczymy co powiedzą. Nie jest to głośne pykanie ale w nocy to przeszkadza i jest wyraźnie słyszalne. Tv jest na ścianie.
Observer
Witam!
Czy udało sie coś ustalić? Bo mam podobne objawy ale chyba dopiero po świętach będę pisał zgłoszenie do Samsunga.
Apprentice
Dzwoniłem do samsunga i dowiedziałem sie, że to normalne i oni tego nie przyjmą. Elementy obudowy sie nagrzewają i mogą być trzaski itp.
GrandMaster

Co można w tym przypadku zrobić wystarczy delikatnie odkręcić (o półobrotu)śruby od podstawy. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Observer

Dziękuję za szybką odpowiedź. Spodziewałem się czego więcej po sprzęcie za takie pieniądza.

A o jakiej podstawie mowa? TV a uchwyt na ścianę?

GrandMaster

@art_000Mocno dokręcony uchwyt też powodować taki efekt. Kiedyś w TV kineskopowych wystarczyło poluzować śruby tylnej obudowy i podklejało się taśmę.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like