Wsparcie

Open search

Obraz UE43KU6400

First Poster

Witam. 

Mam nietypowe pytanie

Od półtora roku jestem w posiadaniu telewizora UE43KU6400. Sam sprzęt jest w porządku. Jednak oglądając telewizję przez 2 godziny zaczynają mnie piec oczy... Nie mogę normalnie obejrzeć filmu... Testowałem okulary z antyrefleksem a teraz mam szkła z niebieskim filtrem. Niestety nie pomaga... 

Może można coś pokombinować z ustawieniami obrazu? Nigdy wcześniej tak nie miałem, może to sprawa ledowego ekranu... 

Co myślicie? Wiem że to nietypowa sprawa ale szukam każdej porady, w każdym miejscu 

5 ODPOW. 5
Superuser II
Superuser II

Nie żartuję.
Zacząłbym od wizyty u okulisty.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
A myślisz że nie byłem?
Zadaję tutaj to pytanie bo może ktoś miał podobny problem...
Superuser II
Superuser II

@korsarz222 To raczej nie jest wina telewizora.

To kwestia wysuszenia spojówki, czyli rzadkiego mrugania i słabego nawilżenia oka, przy długim oglądaniu. Są ludzie, którym bezwiednie zdarza się o tym zapominać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
Jaka powinna być odległość oczu od ekranu 43"?
Legend

@korsarz222Odłegłość od ekranu powinna być 2.5 razy od przekątniej ekranu.

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like