Wsparcie

Open search

Nowy QLED 8K. Co przyniesie nowego?

Highlighted
Apprentice

W trakcie ostatnich targów technologicznych Samsunga - CES2020 - zaprezentowano nowy model telewizora z flagowej serii QLED 8K! Poza obecnymi dotychczasowo funkcjonalnościami będzie posiadał dodatkowe usprawnienia inteligentnego systemu, który zwiększa jakość między innymi dźwięku i obrazu. Co dokładnie wprowadzi nowa linia QLEDów?

 

Na pierwszym planie prezentuje się przede wszystkim nowy wygląd. Telewizor będzie posiadał ultracienki design - w nowym modelu praktycznie wyeliminowano ramki, co pozwoliło zaoferować najrozleglejszy do tej pory ekran, który zajmuje aż 99% powierzchni z przodu telewizora. Co więcej, urządzenie ma na całej szerokości ekranu grubość zaledwie 15 milimetrów. W połączeniu z całkowicie płaską tylną obudową sprawia to, że telewizor idealnie przylega do ściany.

 

Cała linia QLED 8K od Samsunga, jako jedna z pierwszych w branży, obsługuje odtwarzanie treści oryginalnie tworzonych w 8K. W 2020 roku użytkownicy będą więc mogli na swoich telewizorach QLED 8K oglądać i przesyłać strumieniowo wideo rejestrowane w tej rozdzielczości. Firma Samsung współpracuje także z partnerami, takimi jak YouTube, by stworzyć metody streamingu treści oryginalnie rejestrowanych w 8K.

 

ART 8K 1.PNG

 

Najnowszy QLED - oznaczony jako Q950TS - pozwala użytkownikom doświadczać możliwości standardu 8K także podczas oglądania treści o niższej rozdzielczości. Model Q950 wyposażony jest w silny Procesor Quantum 8K. Oferuje on ulepszone możliwości inteligentnego skalowania, dzięki czemu poprawia różne elementy obrazu, by stworzyć doskonałą jakość, bliską 8K – niezależnie od źródła prezentowanych treści.

 

Ulepszony został również system nagłośnienia. Q950TS posiada głośniki dookoła ekranu oraz subwoofery umieszczone na tylnej obudowie. Dzięki temu oferuje wręcz idealną jakość dźwięku, plasującą się w całkowitej czołówce.  Dodatkowo system sztucznej inteligencji dostosowuje ruchy brzmienia do ruchu obiektów na ekranie i generuje wyrazisty, przestrzenny i wielokanałowy dźwięk formatu 5.1. Kolejną świetną innowacją jest funkcja Active Voice Amplifier (AVA), która jest w stanie wyłapać inne dźwięki w pomieszczeniu, utrudniające oglądanie telewizji, i automatycznie wzmocnić wyrazistość wypowiadanych na ekranie kwestii.

 

ART 8K 2.PNG

 

Kolejną ciekawą nowością są autorskie aplikacje producenta, dostępne w urządzeniu. Firma Samsung wprowadziła do systemu telewizora aplikację Samsung Health, za pośrednictwem której użytkownicy uprawiający sport oraz szczególnie dbający o zdrowie i kondycję, mogą przeglądać swoją codzienną aktywność fizyczną, a także śledzić postępy całej rodziny. Ponadto dzięki funkcji Multi-View, możliwe jest śledzenie wszystkiego, co dzieje się zarówno na ekranie telewizora jak połączonego z nim urządzenia mobilnego, wyświetlając go w odrębnym oknie. Dostępnych jest aż 14 różnych układów okien, a użytkownicy mogą wybrać np. oglądanie treści obok siebie czy w formacie „obraz w obrazie” i tym samym śledzić aktywność na obu urządzeniach.

 

ART 8K 3.PNG

 

Użytkownicy, korzystający z opcji strumieniowania ekranu z telefonu lub laptopa, również otrzymają usprawnienie w postaci funkcji Tap View, która pozwala zdublować ekran telefonu tak, by wyświetlił się na telewizorze – wystarczy zetknąć ze sobą oba urządzenia!

 

Jak widać, mimo już obecnych rozwiązań, nowy Q950TS zaskoczy nas kilkoma nowymi usprawnieniami. 

 

Jak oceniacie wrażenia z pierwszej prezentacji nowego QLEDa?

2 ODPOW. 2
Big Cheese
Legend

QLED-8K-Q950TS1.jpgQLED-8K-Q950TS2.jpg

Autorzy z największą liczbą like