Wsparcie

Open search

Nie mogę połączyć laptopa z TV

Superuser II
Superuser II

@wrza temat dotyczący aktualizacji TV: [PORADNIK] Aktualizacja oprogramowania w telewizorach Samsung - wszystko dostępne w dziale Telewizory, na pierwszej stronie i to jeszcze podpięte, aby było widoczne. 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Legend

@wrza  Jak masz ustawione w Windows 10 ? Na pierwszy zdjęciu nie połączysz, się z TV  na drugim nie ma problemu z łączeniem. Nie to żadna wina aktualizacji TV czy systemu Windows 10.

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Legend

@wrza  Czy udało się połączyć, czy dalej jest problem ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Niestety nie. Aktualizacji tv sie podjałem się, obawiam się braku mozliwości odtwarzania avi.

Druga metoda własnie testuje i niestety nic, na komputerze nie widać mojego samsunga, wyświetla się tylko sąsiada a też ma samsung 7 ale 43 cale.

Jesli macie jeszcze jakieś propozycje, to będe wdzieczny. 

Legend

@wrza, A jaki jest dokładny model ten drugi? Jak dobrze Cię rozumiem, twój laptop nie widzi żadnego twoich  TV ? Sama aktualizacja  nic nie namiesza z AVI. 

Czy na pewno twój TV jest podłączony z routerem ?

First Poster

Drugi tv, nie mam pojęcia, bo to tv sąsiada z bloku, gdzieś go wyszukuje w eterze. Wiem tylko z opisu urządenia że to ta sama seria jak moja "7" i ma 32cale. 

Ja mam w domu jeden tv, ale działanie swoich komputerów sprawdzałem w biurze na LG i było ok. U siebie w domu udostępniałem obraz z laptopów na stacjonarnym asusie. Dlatego wiem że komputery są ok, albo jest coś zablokowane na tv, albo po jakiejś aktualizacji tv coś się zmieniło, albo tv się zwiesił/zepsuł.

Cały sprzet w domu jest połaczony z jedną siecia. Wcześniej jak wszystko działało też nic w ustawieniach sieci domowej nie zmieniałem.

Na tv samsung w ustawieniach zmienilem specjalnie nazwę urządzenia, pomyslałem że może wtedy coś się ruszy,  ale nie. Zauważylem że w ustawieniach sieci w opisie jest informacja że "funkcja wifi direct nie jest obecnie dostepna".

W załaczniku zdjęcie. Nie mogę znaleźć w ustawieniach gdzie można włączyć, sprawdzić czy jest włączona.20191103_212935.jpg 

Legend

@wrza  Spróbuj użyć Universal Media Server i zobacz czy będzie widoczny twój TV ? 

First Poster

Nie do końca wiem jak się używa tego programu, ale chyba jest widoczny, nie wiem tylko jak wyświetlic obraz z notebooka na tv.ums.jpg

Legend

@wrza  Tym programem nie udostępnisz ekranu z laptopa. Ale widać, że jest TV widoczny w sieci. Spróbuj wyłączyć TV od prądu, a potem wejść w Ustawienia->Sieć->Nazwa urządzenia.  

20191104_081236.jpg20191104_081129.jpg

First Poster

Wyłaczyłem z prądu i uruchomiłem ponownie, coś ruszyło bo tv zaczął wykrywać moje urzadzenia, ale nie łaczy z nimi - patrz zdjęcie, a notebook nadal nie widzi tv w wyszukiwarce bezprzewodowych ekranów, wykrywa komputer, tv sąsiada ale nie mój20191104_233611.jpg20191104_234042.jpgBez tytułu.jpg.

Autorzy z największą liczbą like