Wsparcie

Open search

Nie mogę połączyć laptopa z TV

First Poster

U mnie na Dell połączyło tam jest i5 7 gen. I karta sieciowa standard AC sterownik 2018r. . Drugi laptop Lenovo b51-80 i3 6100 też karta sieciowa w standardzie AC sterownik 2017, system win 10 wersja 1903 nie łączył po aktualizacji do 1909 poszło i działa.  W Ubuntu nie ma prostego sposobu więc odpuściłem testy. Mój Lenovo a6 6310 ma kartę w standardzie N i sterownik najnowszy z 2016 roku. Niedawno działał a teraz na różne sposoby i nic. Być może łączenie przez WiDi teraz idzie tylko na 5GHz? Problem występuję tylko przy łączeniu z ekranem bezprzewodowym do dublowania czy rozszerzania pulpitu na drugi monitor. Rzutowanie multimediów, zdjęciami wideo idzie bez problemów. Rzutowanie może idzie po lokalnej sieci. WiDi Bezpośrednio bez udziału routera. 

EwaK Moderator
Moderator

@Witaliano na Lenovo tak samo masz najnowszą dostępną aktualizację Windowsa? Domyślam się, że TV też aktualizowany? Bardzo możliwe, że w tym przypadku pozostanie już tylko kabel :/

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Legend

Coś jest na rzeczy z 1903 i 1909 18362.476 i 18363.476 też mam problem z łączeniem  się z TV.

Legend

@Witaliano  Nie ma, znaczenia jak będzie podłączony TV czy po WiFi 2.4GHz, czy 5GHz, czy LAN tak samo tyczy się laptopa. Po ustawieniu jak poniżej na zdjęciu łączy się bez problemu.

123.PNG

First Poster

Też próbowałem i nic to nie daje. Może jedynie jako wyznacznik, że jak na czerwono to marne szanse. Na Dell nie ma tego komunikatu, na Lenovo co nie łączy jest, ale ustawienia nic nie dają. W Dell wyłączam te funkcje a dalej łączy, więc to tylko na udostępnianie ekranu laptopa a nie w druga stronę i domyślnie też jest wylaczona. Co jeszcze ciekawe dałem dysk gdzie był system poprzedni na Lenovo z aktualizacją 1803 i też nie połączył, więc w tym wypadku stawiam na jakieś zmiany w aktualizacjach TV że przestały współpracować ze starszymi kartami sieciowymi. Przesiadlem się na Lenovo z nowsza kartą (Dual band AC), a tamten sprzedam, więc już nie wracam do tematu.

First Poster

Witam,

również mam problem z nowozakupionym TV Samsung QLED 55. Ani ja na swoim lapku, ani brat na swoim nie możemy się stricte połączyć z komputerem. Robię wszystko zgodnie z instrukcją i dostaję komunikat, że nie można połączyć się z urządzeniem. Oba komputery mają możliwość udostępniania ekranu na inne urządzenia (do tej pory łączyliśmy się chociażby z chromecastem na innym tv). Widać, że jest coś nie tak z tv. Ale nie mam pojęcia o aktualizacjach etc. Czy da się coś z tym zrobić? Telewizor jest w domu niecały tydzień. 

Expert

Cześć @dzejlo ,

Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję oprogramowania.  Instrukcję jak wykonać aktualizację znajdziesz na forum. Dla Twojej wygody podaję link:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/Aktualizacja-oprogramowania-przez-USB/...

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED